Wielkimi krokami zbliża się weekend, a więc zbliża się 18 kolejka Ekstraligi Kobiet. Już w najbliższą sobotę podopieczne Krzysztofa Kroka zmierzą się na wyjeździe z drużyną Rolnika B. Głogówek.

Zespół z Opolszczyzny zajmuje aktualnie ostatnie, 12 miejsce w tabeli z zaledwie dwoma oczkami na koncie i chyba powoli oswaja się z myślą o spadku z Ekstraligi. Do bezpiecznego miejsca premiowanego pozostaniem w  najwyższej klasie rozgrywkowej brakuje im 12 punktów, zakładając że zespół z Gdańska przegra wszystkie swoje mecze. Ostatnie  punkty na swoje konto Rolniczki dopisały we wrześniu zeszłego roku – remisując 1:1 z ROW-em Rybnik. W spotkaniu rundy jesiennej pomiędzy zespołami, AZS UJ wygrał aż 6:0, po dwóch golach Gec, dwóch golach Solawy oraz pojedynczych trafieniach Wójcik i Daleszczyk. Można sądzić, że i tym razem krakowianki będą celować w wygraną i zdobycie 3 punktów, a każdy inny rezultat będzie nie lada niespodzianką.

Jeśli chodzi o formę Jagiellonek, w poprzedniej kolejce zremisowały one rzutem na taśmę z drużyną Olimpii Szczecin. Gola na wagę remisu zdobyła w końcowych minutach Katarzyna Daleszczyk. Ucieczka od przegranej pozwoliła lekko przyćmić nieskuteczność w ofensywie i rażące błędy w kryciu przy stałych fragmentach Olimpijek. Zespół przepracował mocno na treningach tę kwestie i na pewno wyciągnie wnioski przed następnym meczem.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę 1 maja o godzinię 13:00 na stadionie w Głogówku.

Możliwość komentowania została wyłączona.