Po wielu latach zacieśniania współpracy pomiędzy naszymi klubami, podjęliśmy decyzję o połączeniu sił i stworzeniu mocnego ośrodka piłkarskiego w Krakowie.

Prądniczanka od 11 lat systematycznie rozwija kobiecą sekcję piłki nożnej, stawiając przede wszystkim na szkolenie młodzieży. Zespół seniorek występujący w II lidze kobiet oparty jest w zdecydowanej większości na własnych wychowankach, dziewczynach które swoje pierwsze kroki stawiały przed kilku laty w prądnickim klubie. Prądniczanka, dzięki wsparciu Miasta Kraków i przy zaangażowaniu Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, dysponuje fantastyczną bazą treningową, która budowana była z myślą o rozwoju kobiecej piłki w tym klubie.

AZS UJ Kraków to marka dobrze znana w środowisku kobiecej piłki. Od 2010 roku zdobywa liczne medale mistrzostw Polski w futsalu, ma spore grono reprezentantek Polski w różnych kategoriach wiekowych a od 2016 roku nieprzerwanie rywalizuje na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

Od nadchodzącego sezonu zespoły młodzieżowe i dziecięce będą występować pod nazwą AZS UJ Prądniczanka Kraków. W wyniku połączenia AZS UJ Prądniczanka Kraków staje się klubem który posiada dwa zespoły seniorek na poziomie centralnym (Ekstraliga i II liga) oraz akademię która szkoli dziewczęta od 5 roku życia we wszystkich kategoriach wiekowych. W klubie zarejestrowanych jest ok 200 zawodniczek, 12 trenerów, 3 fizjoterapeutów.

Wierzymy, że nasz wspólny projekt będzie idealnym miejscem dla dziewczyn z całej Małopolski które kochają piłkę nożną. Kraków – niemal milionowe miasto, zasługuje na mocną pozycję w kobiecej piłce. Trzymajcie kciuki za NASZ KLUB!”

Możliwość komentowania została wyłączona.