Pucharowe emocje jeszcze nie opadły, a przed Jagiellonkami już kolejne wyzwanie. Tym razem w ramach Ekstraligi Kobiet AZS UJ podejmie na własnym boisku sąsiadującą w tabeli drużynę GKS Katowice. Stawką spotkania – 6 miejsce w tabeli.

Drużyna z Katowic oprócz takiej samej ilości punktów w tabeli zanotowała również podobny start rundy wiosennej. Podopieczne Witolda Zająca na otwarcie uległy 0:1 Medykowi Konin. Później wróciły na dobre tory, wygrywając 7:0 z bieniaminkiem TS ROW Rybnik i remisując z viceliderem UKS SMS Łódź 1:1. W Pucharze Polski natomiast pewnie pokonały Śląsk Wrocław 4:0.

Jagiellonki z kolei szybko otrząsnęły się po wysokiej przegranej z GKS Górnik Łęczna, remisując na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 2:2 i na równie trudnym terenie w Sosnowcu sprawiając nie lada trudność rozpędzonej ekipie „Czarnych”. W konsekwencji spotkanie pucharowe z aktualnym liderem Ekstraligi musiało rozstrzygnąć się dopiero w karnych.

Patrząc na poprzednie mecze obu drużyn, zapowiada się bardzo emocjonujące spotkanie, w którym żadna z ekip nie będzie chciała oddać choćby punktu. Jagiellonki oprócz przywileju własnego boiska, na którym dobrze się prezentują, posiadają również chęć rewanżu za rundę jesienną, kiedy to w słabym stylu uległy zespołowi z Katowic 0:2.

Początek meczu w ramach 15 kolejki Ekstraligi Kobiet zaplanowano na czwartek 1 kwietnia o 15:00. Spotkanie odbędzie się na stadionie KS Prądniczanka Kraków, niestety nadal bez udziału publiczności. Zapraszamy na transmisję na kanał YouTube – AZSUJ TV.

Możliwość komentowania została wyłączona.