Niecały miesiąc temu wraz z meczem z Medykiem Konin piłkarki AZS UJ Kraków zakończył sezon 2021/2022 Ekstraligi Kobiet. Nasz zespół zajął 5. Miejsce w tabeli z 33 punktami na koncie.

Nasza drużyna po rundzie jesiennej zapowiadała na wiosnę „atak” na podium. Zaczęło się wspaniale od wygranej 3:0 z Rekordem B-B, jednak już w następnej kolejce sprowadziły nas na ziemię zawodniczki z Sosnowca, wygrywając na własnym terenie 4:0. Do kolejnego meczu z Górnikiem Łęczna, jak się właśnie okazało drugą najlepszą drużyną w Polsce, nasz zespół podszedł już inaczej i kolejny raz jak na Robin Hooda przystało zabrał „bogatym” 3 punkty, wygrywając 2:1. Środek rundy wiosennej to gra w tzw. kratkę – przegrana z GKS Katowice, przegrana z AP Lotos Gdańsk, wygrana ze Sportisem Bydgoszcz i dalej remis z Olimpią Szczecin. Po tych kilku nierównych kolejkach zespół zaczął sobie zdawać sprawę, że zakończenie sezonu na podium oddaliło się, a pozostaje matematyczna walka o miejsce 4. Końcówka sezonu to jednak równiejsza forma zespołu z Katowic i finalnie to one zajęły miejsce tuż za „pudełem” z bezpieczną przewagą punktową.

W 22. rozegranych meczach AZS UJ zdobył 34 bramki, a stracił 31. Statystycznie rzecz biorąc, zdobywamy średnio 1,55 gola na mecz, a tracimy średnio 1,41. Najlepszymi strzelczyniami zespołu są Natalia Wróbel – 8, Natalia Sitarz – 7 oraz Katarzyna Daleszczyk – 6. Dwie zawodniczki rozpoczęły wszystkie 22 spotkania w podstawowej jedenastce, są to: Weronika Wójcik oraz Aleksandra Nieciąg. Dwanaście naszych zawodniczek obejrzało żółty kartonik w minionej rundzie, a najwięcej Katarzyna Daleszczyk – 5 i Anna Zapała – 4.

Podsumowując nasz sezon można mieć słodko-gorzkie odczucia. Z jednej strony przydomek Robin Hooda, czyli wygrane, bądź walka na równi z najlepszymi, pochwała naszej gry, formacji i taktyki. Z drugiej strony w tabeli liczą się punkty, a my te punkty gubiliśmy niejednokrotnie w meczach „do wygrania”. Niedosyt na pewno pozostaje, jednak mimo wszystko doceniamy 5. miejsce, drugie najwyższe w historii naszych występów w Ekstralidze. Do zobaczenia w przyszłym sezonie!

Wyniki spotkań:

RUNDA JESIENNA:
Kolejka 1: Rekord Bielsko-Biała – AZS UJ 0:2
Kolejka 2: AZS UJ – Czarni Sosnowiec 0:0
Kolejka 3: GKS Górnik Łęczna – AZS UJ 1:2
Kolejka 4: AZS UJ – GKS Katowice 1:2
Kolejka 5: APLG Gdańsk – AZS UJ 3:0
Kolejka 6: KKP Bydgoszcz – AZS UJ 3:0
Kolejka 7: AZS UJ – Olimpia Szczecin 1:1
Kolejka 8: Śląsk Wrocław – AZS UJ 2:3
Kolejka 9: AZS UJ – Tarnovia Tarnów 1:2
Kolejka 10: UKS SMS Łódź – AZS UJ 0:2
Kolejka 11: AZS UJ – Medyk Konin 2:0

RUNDA WIOSENNA:
Kolejka 12: AZS UJ – Rekord Bielsko-Biała 3:0
Kolejka 13: Czarni Sosnowiec – AZS UJ 4:0
Kolejka 14: AZS UJ – Górnik Łęczna 2:1
Kolejka 15: GKS Katowice – AZS UJ
Kolejka 16: AZS UJ – APLG Gdańsk 0:1
Kolejka 17: AZS UJ – KKP Bydgoszcz 3:0
Kolejka 18: Olimpia Szczecin – AZS UJ 2:2
Kolejka 19: AZS UJ – Śląsk Wrocław 2:0
Kolejka 20: Tarnovia Tarnów – AZS UJ 3:5
Kolejka 21: AZS UJ – UKS SMS Łódź 1:2
Kolejka 22: Medyk Konin – AZS UJ 2:1

INNE ROZGRYWKI:
Puchar Polski w piłce nożnej: 1/8 Finału
Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce nożnej: Mistrz Polski
Futsal: 4 miejscew Polsce – turniej Final Four
Puchar Polski w futsalu: 1/8 Finału
Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu: 4 miejsce w Polsce

Możliwość komentowania została wyłączona.