Po kilku latach rozłąki stery w drużynie futsalowej AZS UJ ponownie obejmą dobrze znani w piłkarstwie kobiecym Trenerzy – Bartłomiej Łukacz i Krzysztof Mastalerz. Nowy-stary duet Trenerski chce odbudować sekcję futsalową, która od 2 lat jest w ciągłej przebudowie, ustabilizować formę oraz przywrócić „Jagiellonki” na zwycięską ścieżkę!

Trener Łukacz dołączył do AZS UJ w 2011 r. i przez 5 lat święcił triumfy w obu sekcjach – piłki nożnej i futsalu. Szkoleniowiec bez wątpienia zasłużył na miano jednego z najlepszych Trenerów w historii „Jagiellonek”, z drużyną futsalową zdobył: dwa Mistrzostwa Polski Ekstraligi Kobiet, wicemistrzostwo EK oraz Mistrzostwo i wicemistrzostwo Akademickich Mistrzostw Polski. Na boiskach trawiastych w sezonie 2015/2016 w rewelacyjnym stylu wprowadził drużynę do Ekstraligi, nie tracąc przez cały sezon ani jednej bramki (!).

Trener Mastalerz był związany z naszą drużyną od 2013 r. Przez 8 lat pełnił w klubie przeróżne funkcje zarówno w piłce trawiastej, jak i futsalowej – od posady trenera bramkarzy, przez bycie asystentem czy bycie pierwszym Trenerem drużyny futsalowej. Zaraz przed odejściem z klubu w 2020 r., drużyna pod jego wodzą zdobyła Mistrzostwo Polski w futsalu oraz dwukrotnie sięgnęła po złoto Akademickich Mistrzostw Polski. Jeśli chodzi o warsztat bramkarski, pod okiem Trenera wysoką formę osiągnęły Karolina Klabis (aktualna reprezentantka Polski) oraz Denisa Mochnacka, która cały czas mimo kontuzji, jest w kręgu zainteresowań kadry Słowacji.

Drużyna prowadzona przez nowych szkoleniowców zajęcia wznowi już 9 czerwca, z uwagi na przygotowania do startu w European Universities Games w Łodzi. Na pierwszych zajęciach nie zabraknie nowych twarzy również wśród zawodniczek. Jednocześnie Klub w dalszym ciągu pracuje nad kolejnymi wzmocnieniami, a wszystkie zawodniczki chętne do spróbowania swoich sił w futsalowych „Jagiellonkach”, zapraszamy do kontaktu – tel. 535 091 154.

Bartek, Masti witamy w domu!

Możliwość komentowania została wyłączona.