Po długich i owocnych negocjacjach do KU AZS UJ dołącza trener Jacek Ćwik. W Naszym Klubie trener Jacek będzie pełnił funkcję koordynatora nowego projektu Akademia Młodych Jagiellonek Tarnów i będzie odpowiadał między innymi za współpracę z ośrodkami piłki nożnej kobiet w regionie tarnowskim i podkarpackim oraz organizację zajęć sportowych. Ponadto trener Ćwik będzie służył wsparciem sztabowi pierwszej drużyny i ściśle współpracował z krakowską Akademią Młodych Jagiellonek.

Obie strony deklarują długookresową współpracę, czego efektem ma być zespół młodzieżowy występujący w rozgrywkach centralnych oraz szkolenie zawodniczek do pierwszego zespołu seniorek. W planach krótkookresowych jest stworzenie klasy sportowej w jednej z tarnowskich szkół średnich.

Dla przypomnienia, trener Jacek Ćwik odnosił sukcesy w roli szkoleniowca w wielu seniorskich drużynach męskich i na różnych poziomach rozgrywkowych, między innymi w Unii Tarnów, BKS Bochnia, Gliniku Gorlice, Wolanii Wola Rzędzińska czy w Polanie Żabno. W ostatnim okresie koordynował pracę w grupach młodzieżowych Tarnovii. Właśnie w tym klubie trener Ćwik współtworzył sekcję piłki nożnej kobiet, która pod jego kierownictwem wywalczyła w ubiegłym sezonie awans do Ekstraligi oraz Ekstraligi Futsalu.

Witamy Trenera na naszym pokładzie, życzymy powodzenia, deklarujemy pełne wsparcie oraz trzymamy kciuki za kolejny zespół piłkarek UJ w najwyższej klasie rozgrywkowej PZPN!

Możliwość komentowania została wyłączona.