Sparingi z Czarnymi Sosnowiec i 1 FC Katowice

Tydzień po powrocie z obozu przygotowawczego drużyna AZS UJ Kraków wybrała się do Sosnowca na mecz kontrolny z tamtejszym zespołem Czarnych.

Od pierwszej minuty dało się zauważyć, że obydwa zespoły znajdują się w innym momencie przygotowań. Dla gospodyń był to ostatni sprawdzian przed startem rozgrywek, zaś Jagiellonkom pozostało jeszcze 3 tygodnie do rozpoczęcia ligi. Obydwa zespoły ze względu na kontuzje oraz brak reprezentantek występujących w rozgrywanym w tym samym czasie turnieju Balaton Cup pojawiły się na placu gry w nieco okrojonych składach. Spotkanie toczyło się pod dyktando wyżej notowanego rywala. Drużyna z Sosnowca przeważała pod każdym względem. Odzwierciedleniem przebiegu gry był wynik 4:1 dla Czarnych. Dla naszego zespołu honorowe trafienie uzyskała Justyna Maziarz. Zarówno jedna, jak i druga drużyna mogła się pokusić o strzelenie większej ilości bramek, ale nieźle w obydwu drużynach spisywały się bramkarki.

Trzy dni po tym spotkaniu Jagiellonki rozegrały kolejny mecz sparingowy. Tym razem przeciwnikiem był spadkowicz z Ekstraligi – drużyna 1 FC Katowice. W tym spotkaniu Krakowianki pokazały się już z nieco lepszej strony, jednakże bardzo szwankowała skuteczność. Drużyna z Katowic starała się prowadzić grę, ale niewiele z utrzymania się przy piłce wynikało – okazji podbramkowych miały niewiele, a te które wypracowały kończyły się na bramkarkach AZSu. Jagiellonki mimo kilku dogodnych okazji – zwłaszcza w drugiej połowie spotkania również nie potrafiły pokonać bramkarki rywalek. W końcówce spotkania za to Katowiczanki wyprowadziły składną akcję prawym skrzydłem, wycofały piłkę do nadbiegającej środkowej pomocniczki, a ta uderzeniem w samo okienko bramki nie dała szans bramkarce na interwencję. Tym samym Krakowianki znów zostały w pokonanym polu, przegrywając 0:1. Kolejny sparing zostanie rozegrany 10 sierpnia, a przeciwnikiem będzie Prądniczanka Kraków.

Możliwość komentowania została wyłączona.