W sobotę, 15 listopada 2014 juniorki AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego rywalizowały w Kolbuszowej w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski Juniorek w kategorii wiekowej U-19.

W turnieju udział wzięło 5 zespołów, mecze rozgrywane były 2 x 20 min. Oprócz naszej drużyny rywalizowały również:
• MUKS Sokół Kolbuszowa Dolna
• Korona Łaszczów
• Wanda Kraków
• Szaflary

W pierwszym spotkaniu młode Jagiellonki grały z gospodyniami. Mecz obfitował w dużo walki w środkowej strefie boiska i niewiele było akcji podbramkowych. Po wyrównanych zawodach wynik od pierwszego do ostatniego gwizdka pozostał bez zmian. Rezultat końcowy, to 0:0.

Kolejnym przeciwnikiem Krakowianek była drużyna Wandy Kraków. Zdecydowanie najsłabsza ekipa tego turnieju została pokonana po dwóch trafieniach Anny Zapały – 2:0. Spotkanie bez większych historii, gdzie broniąca bramki UJ – Wioleta Myjak nie miała zbyt wiele pracy. W tym spotkaniu niestety kontuzji stawu kolanowego nabawiła się Magdalena Howińska i nie mogła zagrać już w tym turnieju.

W trzeciej kolejce gier, AZS UJ spotkał się z Koroną Łaszczów. Dużo wysiłku kosztowało to spotkanie Krakowianki. Po jednej z akcji Korony Jagiellonki przegrywały 0:1. Wtedy znać o sobie dała szybka i przebojowa Angelika Biskup, która kilkukrotnie swoimi rajdami po skrzydle sprawiała problemy Łaszczowiankom. Po jednej z takich akcji, Angelika dograła piłkę do Wiktorii Porosło i ta uderzeniem z najbliższej odległości doprowadziła do remisu. Pomimo jeszcze kilku sytuacji dogodnych do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść AZS zremisował z Koroną 1:1.

Ostatnie spotkanie, to bój z Szaflarami, która to drużyna dzięki dobrej postawie w grze obronnej Malwiny Łaskawskiej, Aleksandry Łagowskiej, Karoliny Pietruszki i Magdaleny Gozdeckiej nie stwarzała sobie sytuacji pod bramką Wiolety Myjak, jednak mądrze i co najważniejsze skutecznie się broniła. Napór Jagiellonek trwał od pierwszej do ostatniej minuty, jednak pomimo kilku okazji nie udało się zdobyć rozstrzygającej bramki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0 i dało Krakowiankom szósty punkt w turnieju, który wobec wygranej Kolbuszowej z Łaszczowem dał drugą pozycję w tabeli końcowej i awans do półfinałów, które odbędą się w marcu 2015 r.
AZS Uniwersytet Jagielloński w turnieju wystąpił w następującym składzie:
Barszczewska Agnieszka
Biskup Angelika
Gozdecka Magdalena
Howińska Magdalena
Kowynia Agnieszka
Łagowska Aleksandra
Łaskawska Malwina
Myjak Wioleta
Piech Sandra
Pietruszka Karolina
Porosło Wiktoria
Przychodzień Natalia
Tomana Wiktoria
Wcisło Paulina
Włodarz Paulina
Zapała Anna

GALERIA:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.947402471941079.1073741866.207656932582307&type=1

Możliwość komentowania została wyłączona.