Swój ostatni mecz kontrolny przed sezonem 2015/2016 drużyna AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego rozegrała w Bielsku – Białej z tamtejszym Rekordem.

Spotkanie rozegrane zostało na sztucznym, niewielkich rozmiarów boisku, co powodowało, że drużyny aby skonstruować akcję zmuszone były do szybkiej, kombinacyjnej gry. Zaś stan murawy nie ułatwiał tego rodzaju gry. Nie mniej jednak obydwa zespoły podeszły do spotkania na poważnie, co przyniosło ciekawe, twarde i rozgrywane w wysokim tempie zawody.

Już od początku przyjezdne dłużej utrzymywały się w posiadaniu piłki i po ładnej akcji rozegranej z pierwszej piłki Anna Zapała obsłużyła prostopadłym podaniem Justynę Maziarz, a ta w sytuacji sam na sam zdobyła bramkę na 0:1. Po tej bramce jeszcze kilkukrotnie zawodniczki z Krakowa znajdowały się w dogodnych sytuacjach pod bramką rywalek, lecz nie potrafiły znaleźć sposobu na bramkarkę gospodyń. Za to parę chwil później doszło do nieporozumienia w szeregach gości podczas wyprowadzania piłki, napastniczka Rekordu dopadła do bezpańskiej piłki, wyszła sam na sam z Karoliną Klabis i mocnym strzałem od słupka doprowadziła do wyrównania.

Jagiellonki nadal starały się budować składne akcje, lecz agresywnie grające gospodynie skutecznie nie pozwalały im na rozwinięcie skrzydeł. Dopiero ok. 35 minuty spotkania rzut rożny wykonywała Anna Zapała, po jej dośrodkowaniu niefortunnie interweniowała bramkarka, która odbiła piłkę pod nogi Kingi Wilk, a ta skutecznie skorzystała z prezentu i podwyższyła wynik spotkania na 1:2. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej odsłonie gospodynie pozwoliły na nieco więcej Jagiellonkom, które kilkukrotnie dochodziły do dogodnych sytuacji strzeleckich lecz nie potrafiły zamienić ich na bramkę. Za to drugi raz formacja obronna popełniła prosty błąd, co znów wykorzystały zawodniczki z Bielska – Białej doprowadzając do remisu. Długo jednak gospodynie nie cieszyły się z korzystnego dla siebie wyniku, gdyż bardzo dobrze w polu karnym przeciwniczek zachowała się Karolina Dul, przechwyciła piłkę od obrończyni i ładnym strzałem w długi róg bramki ustaliła wynik spotkania na 2:3.

Krakowianki stworzyły sobie jeszcze kilka sytuacji, m. in. Wiktoria Porosło przechwyciła piłkę w polu karnym jednak w sytuacji sam na sam nie potrafiła zachować zimnej krwi i jej uderzenie minęło bramkę gospodyń.

Jagiellonki w ostatnim sprawdzianie przed startem ligi nie pozwoliły na wiele przeciwnikowi, ale nie ustrzegły się prostych błędów, które w lidze nie maja prawa się przytrafiać. Niech to spotkanie będzie przestrogą przed zbliżającymi się meczami o stawkę.

Skład AZS UJ:
Klabis – Ładocha, Grzywińska, Knysak, Malota, Wilk (60’ Deptuła), Dul, Bolko (50’ Porosło), Zapała, Bryzek, Maziarz

Bramki: Maziarz, Wilk, Dul

Możliwość komentowania została wyłączona.