Koniec sezonu, to zawsze czas zmian i podsumowań. W tym roku to również czas klubowych pożegnań.

Decyzję o zakończeniu, bądź zawieszeniu kariery i zaniechaniu występów w zespole piłki nożnej podjęły Katarzyna Ładocha i Karolina Dul, które były w naszym Klubie od początku funkcjonowania sekcji ligowej oraz Ewelina Bolko, Justyna Maziarz i Natalia Nosalik, które do zespołu dołączały na przestrzeni lat. Kwintet Pań miał swój wkład i udział w uzyskanych awansach drużyny do Ekstraligi piłki nożnej i ambitnych występach meczowych, które w zeszłym sezonie mogły zakończyć się historycznym miejscem na podium.

W czasach łączenia piłki nożnej z futsalem zdobywały „hurtowo” tytuły Akademickich Mistrzyń Polski i Mistrzyń Polski w futsalu. Zarząd klubu prowadzi jednak zaawansowane rozmowy, aby Kasia, która w poprzednim sezonie pełniła funkcję kapitana drużyny w futsalowej drużynie „Jagiellonek” oraz Ewelina, Justyna i Natalia po rozbracie z „piłką trawiastą”, nadal reprezentowały nasze barwy i zostały z nami jako mocne punkty drużyny grającej na hali.

Z końcem czerwca kończą się również kontrakty Izabeli Tracz i Klaudii Gęślak, które dołączyły do drużyny Jagiellonek w 2018 roku i w sezonach 2018/2019 i 2019/2020 reprezentowały Nasz Klub zarówno w rozgrywkach trawiastych, jak i futsalowych. Ostatni sezon spędziły natomiast na wypożyczeniu odpowiednio w Śląsku Wrocław i Tarnovii Tarnów. Tu także w przypadku Klaudii jest nadzieja, że zobaczymy ją w barwach UJ w rozgrywkach futsalowych.

Zmiany i czas pożegnań także w sztabie trenerskim. Od 2013 roku w Klubie pracował trener Krzysztof Mastalerz, który w tym okresie sprawował opiekę nad bramkarkami, oraz odnosił sukcesy, jako opiekun zespołu futsalu kobiet, z którym zdobył laury w postaci m.in. brązowych medali Europejskich Igrzysk Uniwersyteckich w Zagrzebiu w 2016 roku, Mistrzostwo Polski w 2020 roku oraz dwa tytuły Akademickich Mistrzostw Polski (2020, 2021). W tym wypadku inne zajęcia trenerskie Pana Trenera nie pozwoliły zdaniem Władz Klubu na dalszą współpracę w dotychczasowym zakresie.

Wszystkim wymienionym serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie Naszego Klubu, zaangażowanie w pracę, grę i wkład w osiągnięte przez drużyny sukcesy! DziękUJemy za serce dla „Jagiellonek”!

Możliwość komentowania została wyłączona.