Nieco ponad miesiąc temu wraz z meczem z Medykiem Konin piłkarki AZS UJ Kraków zakończyły rundę jesienną Ekstraligi Kobiet. Nasz zespół aktualnie zajmuje 5. Miejsce w tabeli z 17 punktami na koncie, do lidera – GKS Górnik Łęczna traci 10 oczek.

Nasza drużyna, która w ubiegłym sezonie zajęła 7 miejsce, zapowiadała w nowej kampanii walkę o najwyższe cele. Jak powiedział, tak zrobił – zaczęło się rewelacyjnie, od wygranej 2:0 z Rekordem Bielsko-Biała oraz sensacyjnej wygranej 2:1 z Górnikiem Łęczna na ich własnym terenie. Potem było już tylko gorzej, przegrane m.in. z GKS Katowice oraz teoretycznie niżej notowanymi przeciwnikami jak APLG Gdańsk, Sportis Bydgoszcz, czy remis z Olimpią Szczecin 1:1 wskazywałby na fatalną formę drużyny. Czy tak było całą rundę? Otóż nie, drużyna z Krakowa udowodniła to, co w środowisku mówiono od dawna – AZS UJ najbardziej lubi grać z mocnymi. Efekt? Remis z Czarnymi Sosnowiec, wygrana z UKS SMS Łódź, Medykiem Konin czy Śląskiem Wrocław. Nawet kolejna wpadka i przegrana z beniaminkiem Tarnovią Tarnów, nie zdominowała pozytywnego odbioru naszej drużyny w Polsce i jesień udało się zakończyć na wysokim 5 miejscu oraz z przydomkiem „Robin Hooda” Ekstraligi.

W 11. rozegranych meczach AZS UJ zdobył 14 bramek i również 14 stracił. Statystycznie rzecz biorąc, zdobywamy i tracimy średnio 1,27 gola na mecz. Najlepszymi strzelczyniami zespołu są Natalia Wróbel – 4 oraz Katarzyna Daleszczyk, Natalia Sitarz i Weronika Wójcik – 2.

Cztery zawodniczki rozpoczęły wszystkie 11 spotkań w podstawowej jedenastce, są to: Weronika Wójcik, Anna Zapała, Aleksandra Nieciąg oraz Katarzyna Daleszczyk. Siedem naszych zawodniczek obejrzało żółty kartonik w minionej rundzie, a najwięcej Katarzyna Daleszczyk i Anna Zapała – 3.

Wyniki spotkań:

Kolejka 1: Rekord Bielsko Biała – AZS UJ 0:2
Kolejka 2: AZS UJ – Czarni Sosnowiec 0:0
Kolejka 3: GKS Górnik Łęczna – AZS UJ 1:2
Kolejka 4: AZS UJ – GKS Katowice 1:2
Kolejka 5: APLG Gdańsk – AZS UJ 3:0
Kolejka 6: KKP Bydgoszcz – AZS UJ 3:0
Kolejka 7: AZS UJ – Olimpia Szczecin 1:1
Kolejka 8: Śląsk Wrocław – AZS UJ 2:3
Kolejka 9: AZS UJ – Tarnovia Tarnów 1:2
Kolejka 10: UKS SMS Łódź – AZS UJ 0:2
Kolejka 11: AZS UJ – Medyk Konin 2:0

Możliwość komentowania została wyłączona.