Michał Karasiński nie będzie już szkoleniowcem AZS UJ Kraków, drużyny występującej w Ekstralidze Futsalu Kobiet. Po dwóch latach pracy z tym zespołem, zrezygnował z pełnionej funkcji.

Karasiński zespół przejął dwa lata temu gdy po raz ostatni po mistrzostwo EFK sięgnęły Jagiellonki w składzie, który łączył grę w futsal z występami na boiskach trawiastych. Powstawało z tego tytułu sporo problemów zwłaszcza pod koniec jesieni i zimy gdy terminy pierwszych gier futsalowych pokrywały się z meczami na boiskach trawiastych jesienią, a wiosną odwrotnie. W Klubie Uczelnianym UJ podjęto więc trudną decyzję o rozłączeniu sekcji futsalowej i piłkarskiej, co spowodowało że drużynę „halową” trzeba było gruntownie przebudować. Ogłoszono zatem koniec ery „Złotych Jagiellonek”, a Michał Karasiński podjął się budowy drużyny niemal od nowa.

W pierwszym sezonie krakowianki rozegrały całkiem dobry sezon zasadniczy, do ćwierćfinałów awansują z drugiego miejsca w grupie południowej. Do Final Four awansować się jednak nie udało po pełnym dramaturgii dwumeczu z Unifreeze Górzno. Rok później, w bieżącej kampanii Jagiellonki osiągnęły podobne rezultaty. Do play-off awansowały tym razem z trzeciego miejsca i w ćwierćfinale ponownie trafiły na Unifreeze Górzno. Tym razem niewygodne rywalki z Górzna udało się pokonać ale w Final Four po dwóch porażkach krakowianki zajęły miejsce poza podium, co jak na młody i przebudowany zespół, należy i tak uznać za sukces.

Serdecznie dziękujemy za 2️ lata pracy z „Jagiellonkami”, trud, poświęcenie i serce włożone w drużynę. Powodzenia!

Źródło artykułu: www.futmal.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.