Przerwa reprezentacyjna za nami, a więc wraca wyczekiwana Ekstraliga. W ramach 16 kolejki Jagiellonki udadzą się w daleką podróż do Bydgoszczy, by zmierzyć się z drużyną Sportis KKP Bydgoszcz.

Weekendowy mecz to ponownie starcie drużyn sąsiadujących ze sobą w tabeli, ponieważ Sportis Bydgoszcz zajmujący 8 z dorobkiem 15 punktów, jest tuż za Jagiellonkami (7 miejsce, 21 punktów). Bezpieczna przewaga punktowa nie może jednak uśpić czujności Krakowa, ponieważ chcąc dalej liczyć się w walce o miejsca 1-6 zespół musi celować w komplet punktów.

Patrząc na przeciwnika można powiedzieć, że nie zaliczył on startu rundy wiosennej do udanych. Trzy przegrane: z Gdańskiem, Koninem i Łodzią i jedna wygrana z Beniaminkiem zaledwie 1:0 może sugerować, że to AZS UJ będzie faworytem. Dodatkowo w szeregach przeciwnika kontuzjowane są: Helinska, Boguszyńska, Revaha, Karpiluk, Majda, Gugała i Sobczyk. Nie można jednak podejść do przeciwnika zbyt lekceważąco, szczególnie że i UJ jeszcze szuka stabilizacji swojej formy. Na korzyść przeciwnika przemawia również jego boisko, a patrząc na bilans Jagiellonek, mecze na wyjeździe nie są ich ulubionymi: 2 zwycięstwa, 1 remis, 4 porażki.

Wracając jeszcze do jesiennego spotkanie z drużyną z Bydgoszczy, było ono bardzo wyrównane i do 79 minuty utrzymywał się wynik 0:0. W 80 minucie na 1:0 strzeliła Natalia Wróbel, a już 3 minuty później Łaniewska doprowadziła do wyrównania. Pokazuje to, że gospodynie na pewno postawią ciężkie warunki i będą walczyć do samego końca.

Mecz pomiędzy Sportis KKP Bydgoszcz, a AZS UJ Kraków odbędzie się 18 kwietnia o godzinie 12:15 na Stadionie Miejskim BCS w Bydgoszczy. Na transmisję na żywo zapraszamy na kanał YouTube – Łączy nas piłka.