W pierwszym swoim występie tegorocznego Pucharu Polski drużyna AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego podejmowana była w Laskach przez trzecioligowy zespół z Szaflar.

Spotkanie przebiegało pod dyktando przyjezdnych choć ich gra w zmienionym składzie nie wyglądała bardzo składnie. Ale już w 15. minucie po wymianie podań Natalii Sitarz, Pauliny Włodarz i Anny Zapały ta ostatnia strzałem z dystansu dała Jagiellonkom prowadzenie. Zawodniczki z Szaflar od czasu do czasu próbowały zaczepnych akcji, lecz w tej części gry ich ataki kończyły się na linii obrony przyjezdnych. W drugiej części pierwszej połowy przypomniała o sobie powracająca po kontuzji Natalia Sitarz. Najpierw wykorzystała dobre podanie Anny Zapały zdobywając bramkę na 0:2, a kilka minut później popisała się rajdem z piłką przy nodze i ustaliła wynik do przerwy na 0:3. Miała jeszcze jedną znakomitą okazję po dośrodkowaniu Natalii Maloty z lewego skrzydła lecz nie trafiła czysto głową w piłkę, a ta przeleciała obok słupka bramki. W tej części gry swoją okazję miała druga z rekonwalescentek – Kamila Ferfecka lecz w sytuacji sam na sam nie potrafiła pokonać bramkarki gospodyń.

W przerwie trener Krakowianek dokonał 4 zmian. Obraz gry nie uległ zmianie i znów to Jagiellonki stwarzały sobie sytuacje pod bramką rywalek. Swoje okazje w drugiej połowie miało wiele zawodniczek. Marta Deptuła próbowała zaskoczyć bramkarkę uderzeniami z dystansu i dwukrotnie niewiele zabrakło, by ta wpadła do bramki. Na prawym skrzydle uaktywniła się Aleksandra Łagowska. Najpierw po jej dośrodkowaniu Magdalena Howińska zdobyła bramkę, a później po ładnej akcji prawą flanką znakomicie dograła do nadbiegającej Pauliny Włodarz, lecz ta z najbliższej odległości nie zmieściła piłki w bramce. Wspomniana już Magdalena Howińska raz jeszcze pokonała bramkarkę przeciwniczek po znakomitym podaniu Agnieszki Bryzek ustalając wynik spotkania na 0:5. W tej części gry eksperymentalnie ustawiona obrona nie ustrzegła się błędów i gospodynie kilkukrotnie potrafiły zagrozić bramce strzeżonej przez Annę Popławską. Bramkarka UJ nie dała się jednak zaskoczyć.

W kolejnej rundzie Pucharu Polski AZS UJ Kraków zmierzy się z drugoligową drużyną KS Rysy Bukowina Tatrzańska.

BRAMKI: Sitarz x2, Howińska x2, Zapała