W trzeciej kolejce Ekstraligi Futsalu Kobiet AZS UJ Kraków grał na wyjeździe z ubiegłorocznym Wicemistrzem Polski LKS STRZELEC RB Gorzyczki Głogówek. Spotkanie zapowiadało się zatem bardzo emocjonująco. Dodatkowo fakt, iż hala w Gorzyczkach nie należy do największych nakazywał spodziewać się wielu sytuacji podbramkowych.

Przewidywania sprawdziły się. Od początku spotkania wszystkie uderzenia w kierunku bramki (nawet te z połowy boiska) były groźne. Mecz obydwie drużyny rozpoczęły dość zachowawczo wyczekując na błędy rywala. Natomiast już w 3. minucie spotkania po rozegranym przez przyjezdne rzucie z autu Justyna Maziarz uderzyła przy krótkim słupku nie do obrony i wyprowadziła Jagiellonki na prowadzenie. Po straconej bramce gospodynie zaczęły grać bardziej agresywnie, co spowodowało sporo chaosu na małym placu gry. Kilka groźnych strzałów na jedną i drugą bramkę nie przynosiło efektu aż do 8 minuty, kiedy to Ilona Sotor ładnym strzałem przy słupku doprowadziła do remisu. Już 2 minuty później odpowiedziały przyjezdne: po rozegranym rzucie z autu Kinga Wilk uderzyła mocno w kierunku bramki, a Karolina Gruszka wpakowała piłkę do bramki. Gospodynie się nie poddawały i niespełna minutę później Katarzyna Bąk drugi raz doprowadziła do stanu remisowego. Jednak Strzelec grając pressingiem na całym boisku z minuty na minutę opadał z sił i Jagiellonki coraz częściej dochodziły do sytuacji strzeleckich. Tym samym w 13 minucie Kamila Darda ładnym uderzeniem podwyższyła na 2:3, a dwie minuty później Ewelina Bolko ustaliła wynik do przerwy na 2:4.

Chwilę po wznowieniu drugiej połowy Sotor zdobyła swoją drugą bramkę strzelając gola kontaktowego na 3:4. Krakowianki jednak nie zamierzały się poddawać i konsekwentnie realizowały założony plan stwarzając wiele sytuacji podbramkowych. A przeciwieństwie do poprzedniego meczu tym razem prezentowały skuteczność na wysokim poziomie. W 25 i 30 minucie spotkania Kamila Darda dwukrotnie pięknymi wolejami wyprowadziła Jagiellonki na prowadzenie 3:6. Agresywna gra obydwu zespołów skutkowała przedłużonymi rzutami karnymi. W tym elemencie również przyjezdne wykazały się lepszą skutecznością. Dwukrotnie Anna Zapała wpisała się na listę strzelczyń. Zawodniczki z Głogówka miały natomiast cztery okazje do zdobycia bramek po tym stałym fragmencie gry, lecz nie potrafiły znaleźć recepty na świetnie spisującą się w bramce Karolinę Klabis. W ostatniej minucie swoją bramkę zdobyła również Natalia Sitarz ustalając wynik spotkania na 3:9.

Jagiellonki w trzecim kolejnym meczu odniosły trzecie zwycięstwo i z kompletem punktów przewodzą w tabeli grupy południowej. W najbliższym meczu podejmą na hali Solnego Miasta w Wieliczce GKS Futsal TYCHY. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, tj. 20 grudnia na godzinę 16:00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

SKŁADY:

LKS STRZELEC: Religa, Kołodziejska – Pawłowska, Rudner, Bąk, Sotor, Dubiel, Sukiennik, Hadelko, Ejzel, Suchanek, Kiersztajn, Kościelniak, Globisz

AZS UJ: Klabis, Popławska – Wilk, Ładocha, Bolko, Sitarz, Gruszka, Bryzek, Zapała, Maziarz, Darda, Dul, Knysak