W drugiej kolejce sezonu 2015/2016 terminarz skojarzył dwóch medalistów ubiegłego sezonu: Mistrza Polski z brązowym medalistą z Częstochowy. Spotkanie odbyło się pod Jasną Górą i przyniosło sporo emocji.

Od samego początku spotkania obydwie drużyny grały bardzo agresywnie, czego skutkiem było po 5 fauli na koncie obydwu zespołów już po 10 minutach meczu. W przeciwieństwie do doświadczony Krakowianek, odmłodzony skład ISD – AJD nie zmienił swojej postawy, co skutkowało kolejnymi przewinieniami. Tym samym Magdalena Knysak miała 3 okazje do zdobycia bramek z rzutów karnych. Najpierw był to karny przedłużony, który pewnie obroniła najlepsza tego dnia zawodniczka z Częstochowy – Klaudia Ciupa. Kolejny rzut karny podyktowany został po faulu na Magdalenie Knysak, która otrzymała idealne podanie od Karoliny Klabis, przyjęła piłkę na klatkę piersiową, wypuściła sobie piłkę obok interweniującej Ciupy, a ta powaliła ją na ziemię w polu karnym. Tym razem sama poszkodowana zamieniła karnego na bramkę i dała przyjezdnym prowadzenie 0:1. W tej części gry AZS UJ miał jeszcze jeden przedłużony rzut karny, lecz tym razem Magdalena Knysak nie trafiła w światło bramki. Jagiellonki miały również inne swoje okazje, m.in. Katarzyna Ładocha trafiła w słupek, a Anna Zapała bardzo mocnym uderzeniem obiła poprzeczkę. Gospodynie odpowiedziały jednym uderzeniem po rykoszecie zmierzającym w światło bramki, lecz Karolina Klabis pewnie odbiła bramkę na rzut rożny. Poza tym gospodynie nie były w stanie uderzyć w światło bramki przeciwniczek.

W drugiej odsłonie zarysowała się wyraźna przewaga AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego, który raz po raz szturmował bramkę Częstochowy. Jednak bramkarka gospodyń z wszystkich pojedynków wychodziła zwycięsko lub pomagały jej słupek lub poprzeczka. Tymczasem w 26. minucie spotkania w niegroźnie wyglądającej sytuacji prosty błąd popełniła Magdalena Knysak. Próbowała się ratować wślizgiem, lecz pani sędzia odgwizdała rzut wolny. Dobrze rozegrany stały fragment gry przez Częstochowianki pozwolił Aleksandrze Jędrak doprowadzić do remisu. Jagiellonki nie zniechęcały się jednak i nieustannie dążyły do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Oprócz zespołowych akcji kilkukrotnie Justyna Maziarz i Natalia Sitarz w pojedynkę rozmontowały obronę gospodyń, ale w starciach oko w oko z Ciupą nie potrafiły trafić do bramki. Jednak w 27. minucie ładne dogranie Kingi Wilk za linię obrony wykorzystała Ewelina Bolko kierując głową piłkę do siatki. Krakowianki poszły za ciosem, dwukrotnie ławka gościu już cieszyła się ze zdobycia bramki, a okazywało się, że w tylko sobie znany sposób golkiperka ISD – AJD broniła strzały. Dopiero na minutę i dwadzieścia sekund przed końcem spotkania Natalia Sitarz po indywidualnej akcji skierowała piłkę do siatki podwyższając prowadzenie na 1:3. W tym momencie w szeregi drużyny gości wkradło się rozluźnienie, co spowodowało że drużyna z Częstochowy w swoim stylu przeprowadziła kontratak i Aleksandra Jędrak na 20 sekund przed końcem meczu zmniejszyła rozmiary porażki swojej drużyny na 2:3.

Jagiellonki przez całe spotkanie dominowały na boisku i grały bardzo zdyscyplinowanie. Jednak w ostatniej minucie pozwoliły sobie na chwilę rozluźnienia, a gospodynie bezlitośnie wykorzystały ten fakt. Zawiodła skuteczność, ale ogromne brawa należą się bramkarce gospodyń, która pokazała, że żadnej drużynie grającej z ISD – AJD Częstochowa nie będzie łatwo o zdobycz punktową.

Kolejne spotkanie Jagiellonki rozegrają w niedzielę, 13 grudnia 2015 o godzinie 18:00 w Gorzyczkach z Wicemistrzem Polski – RB Rolnik Strzelec Gorzyczki Głogówek.