W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej Ekstraligi Futsalu Kobiet, lider tabeli grupy II rozegrał spotkanie w Tychach z tamtejszym GKS Futsal. Gospodynie z 3 oczkami na koncie okupują przedostatnią pozycję w tabeli. Dodatkowo osłabione brakiem kilku czołowych zawodniczek nie były w stanie podjąć wyrównanej walki z przyjezdnymi.
Od pierwszego gwizdka sędziego, zawodniczki gospodyń postawiły „zasieki” przed własną bramką starając się ustrzec przed stratą gola. Udawało im się to skutecznie przez 10 minut spotkania. W tym czasie Jagiellonki wielokrotnie ostrzeliwały bramkę Tyszanek lecz bez efektu bramkowego. Dopiero szybko rozegrany rzut rożny i potężne uderzenie Anny Zapały pozwoliło wyjść na prowadzenie gościom. Drugie 10 minut pierwszej części gry Krakowianki okrasiły jeszcze pięcioma bramkami. Swoje bramki zdobywały: Magdalena Knysak, Natalia Sitarz – dwie, Karolina Gruszka oraz Justyna Maziarz. Gospodynie stać było na kilka kontrataków, z których najgroźniejszy zakończył się bramką, która padła jednak już po syrenie kończącej pierwszą część spotkania i na przerwę obydwa zespoły schodziły przy rezultacie 0:6.
Druga część gry przyniosła jeszcze większą przewagę w grze Jagiellonek. Zawodniczki GKS kompletnie nie kwapiły się do przenoszenia gry na połowę przeciwnika i ewidentnie starały się przegrać najmniejszą ilością bramek. Zawodniczki gości nie potrafiły jednak przez długi czas przypieczętować swojej przewagi kolejnymi zdobyczami bramkowymi. Dopiero
w samej końcówce spotkania Kamila Darda ustaliła wynik spotkania na 0:7.
Przed Mistrzyniami Polski jeszcze jedno spotkanie rundy zasadniczej z AZS UŚ Katowice. O ile Krakowianki mają już zapewnione pierwsze miejsce w grupie, o tyle Zawodniczki z Katowic będą miały okazję do poprawy swojej pozycji w tabeli i pozycji wyjściowej przed fazą play off. Można się więc spodziewać ciekawego widowiska. Ostatnie spotkanie AZS UJ rozegra w Katowicach, w niedzielę o godzinie 17:00.

BRAMKI:
Sitarz x2, Zapała, Knysak, Gruszka, Maziarz, Darda
SKŁAD:
Klabis – Ładocha, Knysak, Gruszka, Sitarz, Zapała, Darda, Maziarz, Bolko, Dul, Bryzek

Możliwość komentowania została wyłączona.