W ostatniej kolejce rundy zasadniczej lider tabeli – AZS UJ Kraków mierzył się z czwartą drużyną ligi – AZS Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Spotkanie zostało rozegranie kilka godzin po zakończeniu turnieju eliminacyjnego do Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet. Obydwa zespoły rywalizowały w niniejszym turnieju przez trzy dni z rzędu, więc można było się spodziewać, iż tempo spotkania nie będzie porywające.

Mecz lepiej „ułożył się” przyjezdnym, które po składnej akcji zdobyły bramkę za sprawą Justyny Maziarz już w drugiej minucie. Jagiellonki po objęciu prowadzenia starały się grać ekonomicznie, nie forsować tempa i skupiły się na bronieniu dostępu do własnej bramki. Od czasu do czasu próbowały kontratakować, lecz w pierwszej części gry bezskutecznie. Gospodynie natomiast w swoim stylu dużo biegały i kilkukrotnie sprawdziły umiejętności Karoliny Klabis. Wynik 0:1 nie zmienił się jednak do końca pierwszej połowy.

W drugiej części spotkania Jagiellonki nieco przyspieszyły grę, co zaowocowało większą ilością sytuacji podbramkowych. Dwie z nich wykorzystała w 32. i 33. minucie Natalia Sitarz. Gospodynie nie poddawały się i w końcówce stworzyły kilka dogodnych sytuacji, lecz nie były w stanie tego dnia zdobyć bramki.

Tym samym drużyna AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego wygrała wszystkie 10 spotkań w fazie zasadniczej sezonu 2015/2016 zdobywając 96 bramek, a tracąc zaledwie 9. Teraz przed Krakowiankami najważniejsza część sezonu. W walce o Final Four zmierzą się one z AZSem Uniwersytetu Warszawskiego. Finalistę rozstrzygnie dwumecz, który odbędzie się w najbliższy weekend (w sobotę w Krakowie i w niedzielę w Warszawie).