Podziałem punktów zakończył się niedzielny pojedynek Olimpii Szczecin z AZS-em UJ Kraków. Pomimo, że obie drużyny miały zapewniony byt na następny sezon w Ekstralidze to i tak stworzyły dobre piłkarskie widowisko, którego losy rozstrzygały się do ostatniego gwizdka sędzi.

Pierwsze prowadzenie objęły olimpijki za sprawą Roksany Ratajczyk, która strzałem głową wykończyła precyzyjne dośrodkowanie Natalii Niewolnej. Na odpowiedź krakowianek czekaliśmy do 22. minuty, kiedy niezdecydowanie szczecińskiej obrony wykorzystała Natalia Sitarz.

Ta sama zawodniczka, już po przerwie wyprowadziła akademiczki na prowadzenie. Nieporozumienie z 68. minuty pomiędzy obroną Olimpii a Beatą Niesterowicz oraz kiks naszej bramkarki sprawiły, że szybkiej napastniczce pozostało tylko wepchnąć piłkę do pustej bramki. Stracony gol nie podłamał jednak szczecinianek, które z mozołem i konsekwencją dążyły do wyrównania. Ku radości kibiców udało się to Roksanie Ratajczyk, która ponownie głową, tym razem dobiła piłkę do siatki po swoim wcześniejszym uderzeniu.

Spotkanie kończy się sprawiedliwym remisem, choć o ile w marcu, jeszcze w rundzie zasadniczej, niedosyt mogły czuć krakowianki, które były o wiele bliżej zwycięstwa, tak w niedzielę, mimo szczęśliwego wyrównania, to Olimpia miała więcej okazji bramkowych i mogła wcześniej rozstrzygnąć losy pojedynku.

Nagranie z meczu Olimpia Szczecin – AZS UJ Kraków dostępne na portalu sportstream.pl oraz na youtube.com (kanał sportstream.pl)

Olimpia Szczecin – AZS Uniwersytet Jagielloński 2-2 (1-1)
Bramki:
1-0 Roksana Ratajczyk 14`
1-1 Natalia Sitarz 22`
1-2 Natalia Sitarz 68`
2-2 Roksana Ratajczyk 89`

OLIMPIA SZCZECIN: Beata Niesterowicz – Magdalena Szwed, Joanna Preś, Patrycja Michalczyk, Weronika Szymaszek (90` Aleksandra Witczak), Magdalena Lachman (78` Kamila Szafrańska), Fil (46` Matilda Böhm), Anita Janik, Natalia Niewolna, Patrycja Trzcińska (61` Aleksandra Sudyk), Roksana Ratajczyk.
AZS UJ KRAKÓW: Karolina Klabis – Małgorzata Bartosiewicz, Magdalena Knysak, Magdalena Konopka, Katarzyna Ładocha, Ewelina Bolko (72` Natalia Malota), Karolina Dul (69` Kinga Wilk), Natalia Sitarz, Magdalena Gozdecka (56` Anna Zapała), Weronika Wójcik (69` Kamila Ferfecka), Agnieszka Bryzek (61` Justyna Maziarz).

Sędzie meczu: Aneta Kowalska jako główna oraz Agnieszka Bobowska i Sylwia Mnich jako asystentki.

Źródło: https://www.facebook.com/MKS-Olimpia-Szczecin-347576948587300/

Możliwość komentowania została wyłączona.