AZS UJ Kraków – Widok Lublin 6:0 (5:0)

Na inaugurację I Ligi Kobiet doszło do pogromu. Faworyzowana drużyna AZS UJ z łatwością pokonała osłabiony po ostatnim sezonie Widok Lublin aż 6-0, a był to zdecydowanie najniższy możliwy wymiar kary.

Gospodynie rozpoczęły mecz ze sporym animuszem dominując w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła. Już w 5 minucie po świetnym długim przerzucie piłki Knysak, oko w oko z Kopińską stanęła Dul i mocnym strzałem zdobyła pierwszą bramkę w sezonie 2015/2016. UJ dalej naciskał i kolejne bramki wisiały w powietrzu. Długo nie trzeba było na nie czekać, a na listę strzelców ponownie wpisała się Dul, tym razem uprzedzając wychodzącą bramkarkę po prostopadłym podaniu od współpartnerki. Siedem minut później mieliśmy już 3-0, a swoją bramkę zdobyła Zapała strzałem z dystansu. Na usprawiedliwienie bramkarki gości trzeba dodać, że piłka po drodze odbiła się rykoszetem od jednej z jej koleżanek i całkowicie zmieniła tor lotu wpadając przy prawym słupku bramki. Dalsze minuty nie zmieniły przebiegu gry, wszelakie próby kontrataku gości szybko rozbijała bezbłędna Knysak, w środku aktywna Bolko rozdzielała piłki do ofensywnie usposobionych partnerek, konstruując kolejne sytuacje bramkowe. Na 4-0 po kapitalnym rajdzie Bryzek, podwyższyła Dul, kompletując tym samym hat-tricka w niecałe 22 minuty! Ostatnią bramkę w tej połowie ustrzeliła Maziarz, wykończając kolejne świetne crossowe podanie od Knysak. Ta ostatnia swój dobry występ w pierwszej odsłonie mogła zakończyć bramką, jednak jej strzał po rozegraniu rzutu rożnego minął bramkę rywalek.

Druga część gry była już bardziej wyrównana, jednak cały czas mecz pod kontrolą miały gospodynie. Z przodu dwoiła się i troiła aktywna Porosło, która sprawiała sporo problemów obronie Widoku. W 60 minucie Bryzek oddała ładny strzał po dłuższym słupku, jednak chybiła minimalnie. Sześć minut później Wilk z głowy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafiła w poprzeczkę, a w kolejnej akcji wprowadzona chwilę wcześniej Deptuła uderzyła tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką. Końcówka spotkania nie przyniosła wielu emocji, mecz zbliżał się ku końcowi i wydawało się, że zamknie go wynik z pierwszej części spotkania. Jednak w 88 minucie Maziarz po podaniu z autu oddała strzał z narożnika pola karnego i piłka ku zdziwieniu Korgi wpadła tuż przy dalszym słupku bramki, ustalając tym samym wynik spotkania na 6-0.

UJ daje sygnał, że będzie się liczył w walce o awans, Widokowi pozostaje szybkie pozbieranie się po tej dotkliwej porażce i skrupulatne gromadzenie punktów, gdyż z taką grą mogą mieć problemy z utrzymaniem w 1 lidze.