Po zwycięstwie w poprzedniej kolejce z liderem rozgrywek – Rolnikiem Głogówek Jagiellonki wyjechały na spotkanie z trzecią drużyną w tabeli – ULKS Bogdańczowice. Przed spotkaniem można było się spodziewać skomasowanej obrony przeciwniczek i groźnych kontrataków.

Od samego początku spotkania Krakowianki narzuciły swój styl gry i w pierwszych 10 minutach dwukrotnie zagroziły bramce gospodyń. Za pierwszym razem po bardzo ładnym, prostopadłym podaniu Anny Zapały, Agnieszka Bryzek w dogodnej sytuacji uderzyła w boczną siatkę. Potem zaś Natalia Sitarz minęła obrończynie i z 15 metrów uderzyła bardzo mocno w poprzeczkę. Ataki przyjezdnych trwały nadal, lecz dobrze zorganizowana w destrukcji drużyna gospodyń większość z nich rozbijała. Od czasu do czasu jednak Jagiellonki dochodziły do korzystnych sytuacji i po jednej z takich akcji Justyna Maziarz uderzeniem z 16 metrów lewą nogą znów obiła poprzeczkę bramki Bogdańczowic. W tej części gry warto jeszcze odnotować kilka dobrych dośrodkowań Marty Deptuły, które jednak nie zostały odpowiednio wykorzystane przez AZS UJ.

Druga część gry miała podobny przebieg, lecz okazji do zdobycia bramki Krakowianki miały już mniej, a gospodynie kilka razy próbowały zaskoczyć Karolinę Klabis, która – jak zawsze w tym sezonie – była na posterunku. Dwie dogodne sytuacje Jagiellonek nie zostały należycie wykończone. Najpierw po kombinacyjnej akcji środkiem boiska Natalia Sitarz obsłużyła Justynę Maziarz prostopadłym podaniem, a ta uderzyła w słupek. Druga ładna akcja Natalii Sitarz lewą stroną boiska uwieńczona została dobrym dograniem do nadbiegającej przed pole karne Anny Zapały, lecz jej mocne uderzenie lewą nogą nieznacznie minęło długi słupek bramki. Należy również wspomnieć dobrą grę formacji obronnej Krakowianek, która kolejny raz nie dopuściła do utraty bramki pomimo kilku groźnie zapowiadających się kontrataków. Do interwencji bramkarka Jagiellonek zmuszona była tylko po stałych fragmentach gry.

Po odnotowaniu drugiego w tym sezonie remisu drużyna AZS UJ Kraków ponownie spadła na drugie miejsce w tabeli tracąc do Rolnika Głogówek 1 punkt. Kolejny – ostatni w rundzie jesiennej – pojedynek Krakowianki rozegrają na stadionie Prądniczanki w sobotę, 31 października o godzinie 12:00.

SKŁAD:

Klabis – Ładocha, Knysak, Wilk, Malota, Dul, Maziarz, Zapała, Bryzek (60’ Bolko), Deptuła (75’ Porosło), Sitarz

Możliwość komentowania została wyłączona.