Jagiellonki w kolejny sezon weszły z 3 punktami nie dając szans beniaminkowi z Głogówka. Cały mecz przebiegał pod dyktando drużyny najstarszego uniwersytetu w Polsce. Bramki zdobyły dla UJ zdobyły Ewelina Bolko 7’, Natalia Sitarz 19’ i Natalia Nosalik 26’. Dla Rolnika honorowe trafienie zanotowała Kinga Ejzel.

To już czwarty sezon w Ekstralidze piłki nożnej kobiet rozgrywany przez Jagiellonki i do tej pory wszystkie inauguracje zakończyły się kompletem punktów. 6 sierpnia 2016 w pierwszym meczu sezonu UJ pokonał 2:1 Sztorm Gdańsk, 5 sierpnia 2017 zwycięski mecz 0:3 z Czwórką Radom, 4 sierpnia 2018 zwycięstwo z Polonią Poznań 0:2 i tegoroczny 4 sierpnia inauguracja z Rolnikiem Głogówek 1:3. Co ciekawe wszystkie drużyny z którymi Jagiellonki rozgrywały pierwsze mecze sezonu spadały z ligi zajmując ostatnie miejsce w tabeli. Czy Rolnik B. Głogówek pójdzie ich śladami?

Kolejny sezon będzie zdecydowanie krótszy. PZPN zrezygnował z rozgrywania rundy mistrzowskiej. Zobaczymy więc jedynie 22 kolejki Ekstraligi. Więcej meczy powinniśmy natomiast zagrać w Pucharze Polski.

Jagiellonki dokonały jedynie kosmetycznych zmian w składzie. Karierę zakończyła Magdalena Konopka, która kończy z grą, ale z piłką zostaje jako Trenerka. Na transfer do GKS Katowice zdecydowała się Klaudia Kubaszek. Do drużyny przyszły Natalia Nosalik, która już w debiucie zdobyła bramkę oraz Karolina Gec i Jana Maslova które jeszcze nie debiutowały w najwyższym poziomie rozgrywkowym. Na funkcji asystenta Trenera Krzysztofa Swóła zastąpił Wojciech Pituła.

Zgodnie z wypowiedzią trenera Krzysztofa Kroka „nie jesteśmy chłopcem do bicia”. Na wszystkie mecze wyjdziemy jak równy z równym a pierwsza 6 Ekstraligi jest jak najbardziej w naszym zasięgu.

Inauguracyjny mecz w Krakowie odbędzie się już 10.08.2019r o 12:00 na boisku Prądniczanki z drugim beniaminkiem KKP Rem Marco Bydgoszcz na który serdecznie zapraszamy.

autor: Krzysztof Marcinkiewicz

Możliwość komentowania została wyłączona.