Dwa tygodnie temu wraz z meczem z ROW Rybnik piłkarki AZS UJ Kraków zakończyły rundę jesienną Ekstraligi Kobiet. Nasz zespół aktualnie zajmuje 7. miejsce w tabeli z 16 punktami na koncie, do lidera – Czarnych Sosnowiec tracimy 15 oczek.

Trzeba przyznać wprost, że nasz zespół jako rewelacja ubiegłego sezonu, nieco spuścił z tonu. Jednak nie można mówić, że runda jesienna w wykonaniu AZS UJ Kraków była słaba. Zespół Krzysztofa Kroka podobne jak na wiosnę stawiał ciężkie warunki na własnym stadionie, wygrywając u siebie trzy razy, raz remisując i raz przegrywając. Przed własną publicznością „Jagiellonki” zdobyły więc więcej niż połowę wszystkich zgromadzonych punktów (10).

Na obcych stadionach zespół wygrywał dwukrotnie, nie zanotował żadnego remisu i cztery razy przegrał, co w sumie daje 6 punktów do łącznej puli. Wydaje się, że zdobywanie punktów na wyjeździe, jest elementem do poprawy. Jedynym zespołem wyżej notowanym, z którym zwyciężyły „Jagiellonki”, jest aktualny Mistrz Polski – GKS Górnik Łęczna.

W jedenastu rozegranych meczach AZS UJ zdobył 19 bramek, a stracił 17. Statystycznie więc średnio w jednym meczu zdobywamy około 1,7 gola, a tracimy około 1,3. Najlepszymi strzelczyniami zespołu są ex aequo Katarzyna Daleszczyk, Karolina Gec oraz Brygida Solawa, które czterokrotnie wpisywały się na listę strzelczyń.

Sześć zawodniczek zagrało we wszystkich meczach rundy jesiennej, są to: Kinga Wilk, Karolina Klabis, Katarzyna Daleszczyk, Anna Zapała, Natalia Wróbel oraz Weronika Wójcik. Dziewięć zawodniczek naszego zespołu obejrzało żółty kartonik w minionej rundzie, w tym pięć dwukrotnie. Z powodu czerwonej kartki mecz przedwcześnie musiała zakończyć jedna zawodniczka: Wiktoria Malinowska.

Wyniki:

Kolejka 1: TME UKS SMS Łódź 0:2
Kolejka 2: Górnik Łęczna 1:0
Kolejka 3: Śląsk Wrocław 1:2
Kolejka 4: GKS Katowice 0:2
Kolejka 5: Sportis KKP Bydgoszcz 1:1
Kolejka 6: Olimpia Szczecin 2:1
Kolejka 7: Rolnik Głogówek 6:0
Kolejka 8: Czarni Sosnowiec 1:6
Kolejka 9: AP Lotos Gdańsk 3:1
Kolejka 10: Medyk Konin 0:2
Kolejka 11: TS ROW Rybnik 4:0

Statystyki opracowane na podstawie danych ze strony laczynaspilka.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.