Ekstraliga kobiet, 14.04.2018 r.

Olimpia Szczecin – AZS UJ Kraków 1:1
Ratajczyk – Bolko

Olimpia: Niesterowicz – Michalczyk, Szymaczek (65 Niewolna), Szwed, Bohm (55 Fil), Kovtun, Janik, Grosicka, Bińkowska (80 WItczak), Hryb (46 Sudyk), Ratajczyk

AZS UJ: Klabis – Woźniak (80 Dul), Wilk, Konopka, Bartosiewicz, Kubaszek, Nieciąg (60 Sitarz), Zapała,  Bolko, Wójcik (85 Ładocha), Maziarz (90 Bryzek)

Sędzia: Monika Mularczyk (Łódzki ZPN)

 

To już czwarty z rzędu remis w meczu Szczecina z Krakowa. Remis który oddala od grupy mistrzowskiej.

Olimpia Szczecin z AZS UJ Kraków w meczach na szczeblu Ekstraligi kobiet spotkała się już pięć razy. W czterech ostatnich konformacjach pomiędzy tymi zespołami zawsze padał remis – czwarty był w ostatnią sobotę w Szczecinie, kiedy to oba zespoły podzieliły się punktami po wyniku 1:1. Choć remis daje punkt to dla obu drużyn to małe pocieszenie ponieważ na chwilę obecną taki wynik oddala zarówno Szczecin jak i Kraków z możliwości awansu do grupy mistrzowskiej.

Mecz dobrze rozpoczęły szczecinianki, które już w 6. minucie wyszły na prowadzenie. Po akcji Kornelii Grosickiej celny strzał oddała Roksana Ratajczyk. Jednobramkowe prowadzenie gospodyń utrzymało się do 71. minuty. Wówczas strzał oddała Ewelina Bolko. Piłka wleciała do siatki tuż pod spojeniem słupka z poprzeczką i dopóki nie osiadła w siatce, chyba nikt na stadionie łącznie ze strzelczynią nie wierzył, że wleciała do bramki.

Źródło i galeria zdjęć – Paweł Kloskowski, www.kobiecapilka.pl:

 http://kobiecapilka.pl/news,14621.html

Możliwość komentowania została wyłączona.