Drużyna AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego w ostatnim tygodniu lutego 2015 r. wyjechała na tygodniowy obóz przygotowawczy do rundy wiosennej sezonu 2014/2015 I Ligi Południowej Kobiet.

Wspólnie spędzony tydzień pozwolił zawodniczkom bardzo intensywnie popracować  oraz doskonalić taktykę zarówno w grze obronnej, jak i ofensywnej. Niestety nie wszystkim zawodniczkom dane było przepracować całe zgrupowanie, gdyż kilka z nich doznało kontuzji już przed obozem(w trakcie turnieju eliminacyjnego Akademickich Mistrzostw Polski) i zmuszone były do przerwy w treningach, a inne nabawiły się urazów podczas zajęć na obozie. Pocieszający jest natomiast fakt, że dziewczyny regenerują się dosyć szybko i praktycznie żadnej z nich nie czeka długa przerwa.

Podczas pięciu dni treningowych na sesjach przedpołudniowych zawodniczki pracowały głównie nad motoryką, zaś wieczorne treningi skoncentrowane były na zagadnieniach taktycznych.

W drugim dniu pobytu Jagiellonki rozegrały pierwszy sparing w tym roku. Przeciwnikiem była drugoligowa drużyna DAP Dębica. Podczas spotkania nie dało się nie zauważyć, że są to dopiero trzecie zajęcia Krakowianek z piłkami na boisku. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla AZS UJ, a bramki strzelały Anna Zapała i Wiktoria Porosło. Pomimo wielu sytuacji skuteczność Jagiellonek – delikatnie mówiąc – nie powalała na kolana.

W ostatni dzień zgrupowania część zawodniczek jeszcze wzięła udział w turnieju halowym organizowanym przez DAP Dębica. Zmęczone całotygodniowymi treningami zawodniczki nie były w stanie osiągnąć korzystnych wyników i w efekcie uplasowały się na 8 miejscu w turnieju.

Reasumując obóz pozwolił całej drużynie skoncentrować się na pracy doskonalącej taktykę oraz przeprowadzić w dogodnych warunkach wiele jednostek treningowych, które
z pewnością przyniosą efekt podczas rozgrywek rundy wiosennej.

Warto odnotować, że w obozie wzięły już udział nowe zawodniczki, tj. pozyskana z 1. FC AZS AWF Katowice pomocniczka Agnieszka Bryzek oraz obrończyni Natalia Malota z Bronowianki Kraków. Dodatkowo do drużyny po półrocznym wypożyczeniu w Zielonce Wrząsowice powróciła Karolina Dul, a po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją treningi wznowiła Paulina Wcisło.

 

Galeria:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.800354340034555.1073741848.159281997475129&type=1

Możliwość komentowania została wyłączona.