Obóz przygotowawczy AZS Uniwersytet Jagielloński

Niewiele ponad miesiąc przed inauguracją rozgrywek I ligi Południowej piłki nożnej kobiet, drużyna AZS UJ Kraków wyjechała na obóz przygotowawczy do Las Vegas – ośrodka w Barcicach.

Celem zgrupowania była praca nad motoryką połączona z doskonaleniem taktyki przygotowanej na nadchodzący sezon 2013/2014. Zespół trenował dwa razy dziennie. Przed południem zajęcia odbywały się w  charakterze treningu przygotowania fizycznego, zaś po południu trenerzy skupili się nad zajęciami taktycznymi oraz techniką.

Wysokie temperatury nie zniechęcały drużyny. Podczas zajęć czuć było atmosferę skupienia i ciężkiej pracy, zaś między treningami dawało o sobie znać poczucie humoru. Oprócz ww. zajęć odbywały się również poranne „rozruchy” oraz wieczorne sesje teoretyczne. Szczególnie poranne rozbiegania stały się ulubionym zajęciem zawodniczek i z pewnością po powrocie do domów ich poranny plan dnia nie ulegnie zmianie – codzienna pobudka o godzinie 7:00 żeby zażyć świeżego powietrza i odbyć gimnastykę poranną 😉

Niestety nie wszystko, co zostało zaplanowane przez sztab szkoleniowy mogło zostać zrealizowane podczas zgrupowania. Mieliśmy zaplanowane 2 gry kontrolne w tygodniu zgrupowania: ze Starówką Nowy Sącz (w środę 31.07) oraz z 1. FC Katowice (w sobotę 3.08). Żadna z tych drużyn – pomimo wcześniejszych ustaleń nie zgodziła się na grę kontrolną z naszym zespołem. Pokrzyżowało to nieco plany sztabowi szkoleniowemu i musiały nastąpić korekty w planie przygotowawczym. Tym samym nie udało się przetestować doskonalonej na treningach taktyki na tle przeciwników pierwszoligowych.

Udało się mimo wszytsko rozegrać mecz kontrolny, przeciwnikiem był drugoligowym zespół Sokoła Kolbuszowa. Spotkanie rozegrano już w drodze powrotnej do Krakowa (w piątek 2.08), zakończyło się ono wygraną AZS-u 5:0. Bramki strzelały Aleksandra Giza – 3 i Natalia Sitarz – 2.

Wynik odzwierciedla przebieg meczu, aczkolwiek najważniejsze były założenia taktyczne, które z małymi błędami realizowane były przez drużynę AZS. Na środę 7.08. zaplanowany został kolejny sparing z pierwszoligową Wandą Kraków.

Reasumując należy stwierdzić, że obóz przygotowawczy został przepracowany przez zawodniczki bardzo solidnie. Nie wszystkie plany zostały zrealizowane, lecz to co najważniejsze w aktualnym okresie treningowym przebiegło bez zarzutu. Miejmy nadzieję, że tydzień wytężonej pracy przyniesie wymierne korzyści już w pierwszym meczu ligowym z pretendentem do awansu – Czarnymi – w Sosnowcu.

Możliwość komentowania została wyłączona.