Ostatnia kolejka rundy jesiennej I ligi przyniosła nam wyjazd do Tomaszowa Mazowieckiego na spotkanie z tamtejszym Dargfilem.

Jak to jest tradycją w obecnym sezonie od pierwszego gwizdka sędzi to AZS UJ przejął inicjatywę i raz po raz zagrażał bramce gospodyń. Szybkie ataki powodowały liczne rzuty rożne wykonywane przez Annę Zapałę. Już w 6 minucie po jednym z nich najpierw uderzenie Kingi Wilk, a potem dobitkę Magdaleny Gozdeckiej zatrzymywały na linii bramkowej obrończynie z Tomaszowa, a kolejna dobitka Moniki Markiewicz przeleciała minimalnie obok słupka.

W 10. minucie oko w oko z bramkarką gospodyń stanęła Justyna Maziarz, lecz jej strzał padł łupem golkiperki. Natomiast w 15 minucie, po kolejnym już rzucie rożnym przyjezdnych piłkę w siatce umieściła Magdalena Knysak i Jagiellonki wyszły na prowadzenie, a asystę zaliczyła Anna Zapała. Nie minęło 5 minut i po ładnej akcji Justyny Maziarz Anna Zapała trafiła w słupek.

Kolejna akcja Jagiellonek, to bramka zdobyta przez Natalię Sitarz, która jednak nie została uznana z powodu pozycji spalonej.
W 32 minucie znów dał o sobie znać duet Zapała – Maziarz: tym razem ta pierwsza obsłużyła drugą idealnym prostopadłym podaniem i wynik brzmiał 0:2 Jeszcze przed przerwą Natalia Sitarz i Justyna Maziarz próbowały zaskoczyć bramkarkę uderzeniami z dystansu, lecz nie były w stanie zdobyć gola. W pierwszej odsłonie gospodynie stać było na kilka długich piłek za linię obrony Krakowianek i strzał z rzutu wolnego z 30 metrów, lecz nie spowodowały one większego zagrożenia.

Natomiast już 5 minut po przerwie Justyna Maziarz zdobyła bramkę po dograniu Anny Zapały lecz znów nie została ona uznana z powodu pozycji spalonej. W 55 minucie ponownie Justyna Maziarz stanęła przed szansą – po ładnej kombinacyjnej akcji i dokładnym dograniu przez Małgorzatę Bartosiewicz – tym razem górą była bramkarka. Dwie minuty potem Małgorzata Bartosiewicz zdecydowała się na strzał z dystansu, którego nie była w stanie złapać bramkarka – odbita piłka trafiła w słupek, a nadbiegająca Justyna Maziarz umieściła ją w siatce. W 59 minucie Angelika Biskup, która po przerwie pojawiła się na murawie w swoim stylu, atomowym uderzeniem opieczętowała słupek bramki gospodyń.

Po przeprowadzeniu w szeregach gości kilku zmian gra przemieściła się w środkową strefę boiska i po jednej z akcji gospodynie zdobyły bramkę kontaktową i próbowały pójść za ciosem, co skrzętnie wykorzystała Justyna Maziarz przeprowadzając solową akcję z kontrataku zakończoną bramką.
Tym samym drużyna AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego zakończyła rywalizację w rundzie jesiennej bez porażki i na dzień dzisiejszy jest liderem tabeli I ligi grupy południowej kobiet. Należy jednak zaznaczyć, że drużyna Rolnika Głogówek ma do rozegrania zaległy mecz i w przypadku zwycięstwa wyprzedzi naszą ekipę o 2 punkty.

MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki – AZS UJ Kraków 1:4 (0:2)
BRAMKI: Marta Witoń – Maziarz x3, Knysak

SKŁADY:
Dargfil: Lichy – Fałek (30’ Witoń Marta), Jaroszewska, Kapała, Maciaszczyk, Martyka (53’ Jasnowska), Pawlak, Poborczyk (80’ Witoń Mariola), Swędrowska (70’ Buk), Wieczorek (85’ Pielużek), Wójciak

AZS UJ: Popławska (46’ Myjak) – Adamska (85’ Pietruszka) , Bartosiewicz (70’ Porosło), Gozdecka, Knysak, Ładocha, Markiewicz (46’ Biskup), Maziarz, Sitarz (80’ Włodarz), Wilk, Zapała (65’ Howińska)

Możliwość komentowania została wyłączona.