Niemal jednocześnie z nadejściem wiosny drużyna AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego wybrała się do Wielkopolski na mecz 15. kolejki Ekstraligi Futsalu Kobiet z AFC Piomarco Kościan. Zwycięstwo lub remis Jagiellonek w tych zawodach dawały gwarancję zdobycia mistrzostwa kraju.

Gospodynie, które zamykają tabelę w starciu z niepokonanym do tej pory na parkietach Ekstraligi AZS UJ nie mogły liczyć na taryfę ulgową. Jagiellonki okazały się być mocno zdeterminowane by przypieczętować miano najlepszej drużyny w Polsce.

Już od pierwszego gwizdka sędziego drużyna przyjezdna starała się długo utrzymywać przy piłce i raz po raz stwarzała sobie sytuacje podbramkowe. Gospodynie natomiast ograniczały się do prób wyprowadzania kontrataków. Przez pierwsze 6 minut spotkania utrzymywał się wynik bezbramkowy, kiedy to Natalia Sitarz rozwiązała – jak się później okazało – worek z bramkami. Na kolejnego gola kibice jednak byli zmuszeni poczekać kolejne 6 minut, kiedy to ładną zespołową akcję technicznym uderzeniem nad interweniującą bramkarką wykończyła Bogusława Helizanowicz.

Im więcej czasu upływało, tym częściej bramkarki z Kościana zmuszane były przez przyjezdne do kapitulacji. W 15. minucie Aleksandra Giza podwyższyła wynik na 3:0. Kolejne dwa trafienia były autorstwa Justyny Maziarz, która w przeciągu 1,5 minuty dwukrotnie wpisała się na listę strzelczyń. Następnie w 19. minucie Natalia Sitarz zdobyła swoją drugą bramkę w tym spotkaniu, a na 30 sekund przed końcem pierwszej połowy wynik na 7:0 do przerwy ustaliła Agnieszka Szymkowiak.

Jagiellonki schodziły na przerwę już praktycznie ze złotym medalem w kieszeniach, ale nie miały  zamiaru zwalniać tempa. Wręcz przeciwnie – na drugą połowę wyszły z chęcią pokazania zgromadzonym na hali w Racocie kibicom jak gra aktualnie najlepsza drużyna w kraju.

Już w drugiej minucie po przerwie Aleksandra Giza zdobyła swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Nie minęły 2 minuty, a na 9:0 podwyższyła Anna Zapała. Po czym w ciągu jednej minuty swoje gole zdobyły kolejno Agnieszka Szymkowiak, Sandra Podżus oraz Natalia Sitarz – kompletując hat tricka. Ta ostatnia powtórzyła tym samym swój wyczyn z poprzedniego spotkania z  AFC, kiedy również zdobyła hat tricka! Kolejne dwa trafienia, to dzieło Aleksandry Gizy.

W 30. minucie spotkania sędzia podyktował rzut karny dla przyjezdnych, którego na bramkę pewnym strzałem zamieniła… bramkarka – Andżelika Dąbek. Pięć minut później, Małgorzata Bartosiewicz uderzała na bramkę i po rykoszecie piłka trafiła do siatki. Na 17:0 podwyższyła Karolina Gruszka, a na 4 minuty przed końcem spotkania Justyna Maziarz po raz trzeci w tym meczu wpisała się na listę strzelczyń.

Jagiellonki grały do końca i w ostatniej minucie zdołały zdobyć jeszcze trzy bramki. Najpierw Natalia Sitarz zdobyła swojego czwartego gola, po czym Aleksandra Giza dołożyła kolejne 2 i ustaliła wynik końcowy na 21:0.

Osiągnięty przez drużynę UJ rezultat jest najwyższym wynikiem obecnego sezonu i w pełni obrazuje siłę naszej drużyny. Należy podkreślić, że po raz kolejny duża liczba zawodniczek zdobywała bramki, co świadczy o znakomitej grze zespołowej, która w opinii trenerów  jest największą siłą tej drużyny.

Do końca sezonu Jagiellonkom pozostały 2 spotkania, ale wywalczona przewaga nad drugą drużyną w tabeli pozwoliła już w Racocie cieszyć  się z tytułu najlepszej drużyny w kraju!

Serdeczne gratulacje dla zawodniczek, sztabu szkoleniowego oraz wszystkich zaangażowanych w organizację klubu, której poziom pozwala drużynie na efektywną pracę oraz rozwijanie umiejętności indywidualnych poszczególnych zawodniczek, jak i poziomu prezentowanego przez zespół.

AFC PIOMARCO Kościan – AZS UJ Kraków0:21 (0:7)

BRAMKI: Giza x6, Sitarz x4, Maziarz x3, Szymkowiak x2 Zapała, Podżus, Dąbek, Bartosiewicz, Gruszka,  Helizanowicz

AFC PIOMARCO:Magdalena Mądra, Adrianna Kośmider – Jagoda Lajszner, Zuzanna Malinowska, Magdalena Stasiak, Paula Żak, Martyna Chudzińska, Katarzyna Kuczma, Maria Lajszner, Dorota Nowakowska, Milena Szudra, Klaudia Urbanek

AZS UJ:Anna Popławska, Andżelika Dąbek – Kinga Wilk, Małgorzata Bartosiewicz, Karolina Gruszka, Aleksandra Giza, Magdalena Knysak, Katarzyna Ładocha, Justyna Maziarz, Anna Zapała, Bogusława Helizanowicz, Sandra Podżus, Agnieszka Szymkowiak, Natalia Sitarz