Po pierwszym meczu w Gdańsku w kwestii awansu do Final Four było już właściwie wszystko jasne. Wygrana 7-0 na wyjeździe dawała krakowiankom spokój i pewność siebie, gdyż w rewanżu wystarczyło jedynie postawić przysłowiową „kropkę nad i”.

Zadanie mogło się wydawać proste, ale przyjezdne z Gdańska nie zamierzały go ułatwiać gospodyniom i już na początku meczu niespodziewanie, po szybkiej kontrze, objęły prowadzenie. Podrażniony UJ od razu ruszył do odrabiania strat, ale wolej Zapały nie znalazł jeszcze drogi do siatki. Na kolejną bramkę trzeba było czekać 3 minuty, kiedy to kapitan Jagiellonek – Kinga Wilk pokonała Ciesielską strzałem głową z 5 metrów. Dwie minuty później faworytki były już na prowadzeniu, tym razem mocnym strzałem do bramki trafiła Knysak. Krakowianki ani myślały na tym poprzestać, w kolejnych minutach zdominowały przeciwniczki i dołożyły jeszcze 3 bramki. Najpierw po rozegranym rzucie rożnym trafiła z dystansu Bolko, następnie po błędzie Pawłowskiej Ładocha nie pomyliła się w sytuacji sam na sam z Ciesielską, a na zakończenie pierwszej części gry Sitarz wykazała się dużym spokojem w polu karnym i mocnym strzałem nie dała szans bramkarce gości.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch strzałów ze „szpica” w wykonaniu Zapały i Knysak, które jednak nie dały gola. Dokładniejsza była za to Gozdecka, która w 24 minucie podniosła prowadzenie na 6-1. W 28 minucie meczu ponownie na listę strzelców wpisała się Knysak, a na 8-1 wynik wywindowała Bryzek, wykorzystując świetne dogranie piłki od Sitarz. Wynik spotkania w 31 minucie ustaliła Pawłowska, po części rehabilitując się za błąd przy bramce na 4-1. Ostatnie 10 minut nie przyniosło większych emocji, obie drużyny czekały już chyba na końcowy gwizdek, a dla UJ była to okazja na przećwiczenie schematów taktycznych oraz gry w przewadze, z bramkarką na połowie przeciwnika.

Dwa pewne zwycięstwa dają AZS UJ pewny awans do najlepszej czwórki w Polsce. W turnieju finałowym Jagiellonki zmierzą się ze znajomymi z grupy: ROWem Rybnik, Rolnikiem Głogówek i Lex Kancelarią Słomniki, która pokonała aktualne Mistrzynie Polski – AZS UAM Poznań 2-1 (w dwumeczu 3-2). Jak widać, południe okazało się bezkonkurencyjne w komplecie pokonując w ćwierćfinałach swoje rywalki z grupy północnej.