Z uwagi na start w rozgrywanych w Chorwacji Akademickich Mistrzostwach Europy w futsalu Jagiellonki przed tym sezonem nie wyjeżdżały już na obóz przygotowawczy. Udało się natomiast rozegrać trzy gry kontrolne.

Jeszcze przed wyjazdem do Zagrzebia Jagiellonki zagrały w Sosnowcu z również ekstraligową drużyną Czarnych. Rozegrany 15 lipca sparing zakończył się zwycięstwem gospodyń 2:1, a trafienie dla Jagiellonek zanotowała Natalia Sitarz.

Po powrocie z chorwackich parkietów Jagiellonki zagrały w Katowicach remisując z tamtejszym GKS-em 3:3. W rozegranym 28 lipca spotkaniu bramki zdobywały Katarzyna Kuciel, Magdalena Knysak i Justyna Maziarz.

Sprawdzianem generalnym przed startem ligi było rozegrane 31 lipca w Wałbrzychu spotkanie z tamtejszym AZS PWSZ, w którym Jagiellonki po bramce Natalii Sitarz zwyciężyły 1:0 .

W kadrze zespołu doszło do kilku zmian. Do drużyny Krzysztofa Kroka dołączyła 25-letnia obrończyni z AZS PWSZ Wałbrzych – Magdalena Konopka. Z kolei z Prądniczanki Kraków na roczne wypożyczenie pozyskano 19-letnią napastniczkę Katarzynę Kuciel. Kolejną nową zawodniczką zostanie też prawdopodobnie 16-letnia bramkarka Aleksandra Kalita z Wisły Nowy Korczyn, której transfer jest jeszcze finalizowany.

Z klubem pożegnały się natomiast Anna Popławska i Wiktoria Porosło, które przechodzą do Prądniczanki Kraków, a Paulina Włodarz zostanie wypożyczona do LKS Szaflary.

Możliwość komentowania została wyłączona.