Wielkie piłkarskie święto oglądaliśmy w weekend w hali przy ul. Niebieskiej w Krakowie. Cztery najlepsze ekipy walczyły w turnieju którego stawką było Mistrzostwo Polski w Futsalu. Mecz o brązowy medal Futsalowej Ekstraligi Kobiet pomiędzy Lex Kancelaria Słomniki, a ROW Rybnik zakończył się zwycięstwem Rybniczanek 3:1.

    A w wielkim finale Jagiellonki… popsuły kibicom piłkarskie święto, po tym, jak błyskawicznie znokautowały Rolnika i ustawiły losy całego pojedynku. Na osłodę, kibice dostali wysokiej jakości futsal zaprezentowany przez podopieczne Krzysztofa Swóła. Krakowianki od rywalek znacznie lepiej grały i bez piłki i w jej posiadaniu. Grały szybciej i bardziej zdecydowanie. Efekty były nadwyraz szybko widoczne. Już w 2 minucie Ładocha wykorzystała niezdecydowanie obrończyń pod własną bramką i wepchnęła bezpańsko tańczącą przed nią piłkę do siatki. Nie minęło kolejnych 80 sekund a miejscowe podwoiły prowadzenie. Tym razem prostopadłym podaniem świetnie stojącą tyłem do bramki Zapałę obsłużyła Bolko i adresatka podania umiejętnie strzeliła z obrotu nie do obrony. Festiwal strzelecki Jagiellonek na dobrą sprawę dopiero się rozpoczynał. Piętnaście sekund później na 3:0 podwyższyła Knysak, która w swoim stylu nie oszczędzając mocy, huknęła z dystansu od słupka pokonując Religę po raz kolejny. W 8 minucie zanosiło się na gola dla Rolniczek ale i tak zdobyły go rozpędzone krakowianki. Bliska szczęścia po uderzeniu czubkiem buta była Sotor ale Klabis nie dość że obroniła strzał, to wyprowadziła kontrę, którą skutecznie wykończyła znakomicie pracująca w tym spotkaniu Maziarz. Kilkanaście sekund później gospodynie dobiły rywalki fenomenalnym podaniem Knysak z własnej połowy i umiejętnym finiszem pojedynku oko w oko Zapały z Religą. Na pięciu golach przed przerwą się skończyło choć mogły paść i kolejne. Sytuacje sam na sam marnowały jeszcze choćby Zapała, Bryzek i Wilk. Głogowiankom zaliczyć należy jedną groźną naprawdę akcję w 9 minucie gdy po dośrodkowaniu Pawłowskiej, fatalnie z bliska spudłowała Ejzel.

   Po zmianie stron, UJ-otki spuściły nieco z tonu i choć zaczęły drugą odsłonę od znakomitej trójkowej akcji Maziarz, Bolko i Zapały, a w 30 minucie nawet podwyższyły na 6:0 za sprawą Gozdeckiej, to w międzyczasie nadziały się na kilka groźnych akcji rywalek (m.in niebezpieczny rajd Bąk lewą stroną oraz akcja Dubiel zwieńczona groźnym strzałem Kasperskiej spod bramki Klabis) i przez chwilę pojawiło się pytanie, czy Rolniczki nie napoczną gromiących je rywalek. Gospodynie jednak w odpowiednim momencie zwiększyły agresję w grze co skutecznie zatrzymało zapędy głogowianek. Jagiellonki dotrwały do końca meczu na zero z tyłu i pięknym stylu przypieczętowały kolejny tytuł Mistrza Polski w Futsalu Kobiet!

Finał Futsal Ekstraligi Kobiet, 05.03.2017
AZS UJ Kraków – Rolnik Głogówek 6:0 (5:0)
Ładocha 2, Zapała 4 (3:30), 8 (7:53), Knysak 4 (3:55), Maziarz 8 (7:40), Gozdecka 30

AZS UJ: Klabis – Sitarz, Dul, Wilk, Ładocha oraz Konopka, Knysak, Maziarz, Zapała, Bartosiewicz, Bolko, Kubaszek, Gozdecka, Bryzek.
Rolnik: Religa – Pawłowska, Ejzel, Sotor, Rudner oraz Cyganiuk, Bąk, Lipka, Gogolin, Dubiel, Duda, Kościelniak, Kasperska, Dec.

Tuż po meczu Jagiellonki hucznie świętowały odzyskane po roku przerwy Mistrzostwo Polski w Futsalu. Krakowianki nie dość, że zgarnęły główne trofeum to i wszystkie nagrody indywidualne. Królową strzelczyń, z trzema golami na koncie została Anna Zapała, MVP całego turnieju uznano Justynę Maziarz, a najlepszą bramkarką Karolinę Klabis, która przypomnijmy – kilka dni wcześniej odebrała prestiżową nagrodę za miano najlepszej bramkarki w całej Małopolsce.

Nagrody wręczali m.in Adam Kaźmierczak – szef Komisji Futsalu i Piłki Plażowej w PZPN, Bogdan Duraj – wiceprzewodniczacy Komisji Futsalu i Piłki Plażowej PZPN, Zbigniew Lach – wiceprezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, Lech Pankiewicz – prezes AZS Kraków oraz Konrad Wełpa – prezes Klubu Uczelnianego AZS UJ.

Zawody obserwował także Selekcjoner Futsalowej Reprezentacji Polski Wojciech Weiss.

Kraków przeżywa piękne święto. Mistrzostwo Polski znów trafiło do Małopolski, a sięgnęły po niego zawodniczki AZS UJ Kraków, które na boiskach trawiastych reprezentują nasz region w Ekstralidze. W Final Four obejrzeliśmy zmagania aż dwóch zespołów z powiatu krakowskiego co bez wątpienia dobrze wróży małopolskiemu futsalowi kobiet na kolejne lata. Sam turniej okazał się nie lada sukcesem. Dla krakowianek zarówno piłkarskim jak i organizacyjnym. Władze Klubu Uczelnianego Uniwestytety Jagiellońskiego jak zwykle stanęły na wysokości zadania organizując turniej z dbałością o każdy szczegół. Nie zabrakło transmisji telewizyjnej, obecności innych mediów oraz co najważniejsze publiczności, która wypełniła halę po same brzegi. Co jeszcze piękniejsze, mecze rozgrywane były przy ogłuszającym dopingu wszystkich czterech ekip. Górowali fani ROW Rybnik, którzy zwłaszcza w sobotnim meczu półfinałowym zdominowali niepisaną rywalizację kibiców na trybunach. Głośnego dopingu dla gospodyń, słomniczanek czy Rolnika Głogówek także nie zabrakło więc cała impreza na długo pozostanie w pamięci wszystkich zgromadzonych.

KOMPLET WYNIKÓW FINAL FOUR:

Półfinał (04.03):
Lex Kancelaria Słomniki – Rolnik Głogówek 0:4 (0:1)

Półfinał (04.03):
AZS UJ Kraków – ROW Rybnik 2:1 (2:1)
Zapała 13, Sitarz 15 – Botor 20

Mecz o III miejsce (05.03):
Lex Kancelaria Słomniki – ROW Rybnik 1:3 (0:1)
Darda 39 – Sobkowicz 15, M.Wójcik 32, Szymanowska 40

Finał (05.03)
AZS UJ Kraków – Rolnik Głogówek 6:0 (5:0)
Ładocha 2, Zapała 4 (3:30), 8 (7:53), Knysak 4 (3:55), Maziarz 8 (7:40), Gozdecka 30

KOŃCOWA KLASYFIKACJA:

1. AZS UJ Kraków: Karolina Klabis, Natalia Sitarz, Karolina Dul, Kinga Wilk, Katarzyna Ładocha, Magdalena Konopka, Magdalena Knysak, Justyna Maziarz, Anna Zapała, Małgorzata Bartosiewicz, Ewelina Bolko, Klaudia Kubaszek, Magdalena Gozdecka, Agnieszka Bryzek. Trenerzy: Krzysztof Swół i Krzysztof Mastalerz. Kierownicy: Przemysław Mosiołek i Bartłomiej Grzegorczyk.
2. Rolnik Głogówek: Magdalena Religa, Emilia Pawłowska, Kinga Ejzel, Ilona Sotor, Katarzyna Rudner, Marta Cyganiuk, Katarzyna Bąk, Natalia Lipka, Karolina Gogolin, Aleksandra Dubiel, Ewa Duda, Magdalena Kościelniak, Daria Kasperska, Julia Dec. Trener: Stanisław Dyja. Kierownik: Krzysztof Pałka.
3. ROW Rybnik: Andżelika Dąbek, Magdalena Wójcik, Agata Sobkowicz, Aneta Szymanowska, Aleksandra Lizoń, Sabina Cielanga, Edyta Sotor, Daria Pluta, Dominikoa Sykorova, Maria Mihaldova, Angelika Tlałka. Trener: Magdalena Wójcik. II trener: Tomasz Kieczka. Kierownik: Michał Kamiński.
4. Lex Kancelaria Słomniki: Anna Król, Adrianna Sobolewska, Agnieszka Karcz, Magdalena Matyja, Julia Basta, Katarzyna Tataruch, Weronika Żak, Myroslava Vypasniak, Kamila Darda, Weronika Wójcik, Patrycja Gruchacz, Anna Dyba. Trenerzy: Kazimierz Śliwiński i Miłosz Kocot. Masażyści: Bartosz Wierzbowski i Adrian Sadowski. Kierownik: Artur Kowalczyk.

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/pg/AZS.UJ/photos/?tab=album&album_id=1362073667195950

Źródło: Piotr Kwiecień(futmal.pl)

Możliwość komentowania została wyłączona.