AZS UJ Kraków  Klabis – Sirant, Ładocha, Knysak, Woźniak, Bolko, Sitarz, Nieciąg ( Malota 90), Zapała ( 60 Dul), Bryzek ( Kubaszek 70), Maziarz ( 85 Konopka )

AZS Wrocław: Sapor – Maskiewicz, Ostrowska, Olszewska, Korda (75 Ślusarczyk), Wróblewska, Bączek (75 Koziarska), Kaim, Kwapisz (55 Jurczenko), Hnatów, Czudecka.

Dominika Woźniak 6′

AZS UJ Kraków do 70 minuty był zespołem dominującym i prowadzącym grę w tych akademickich derbach. Wynik – okazujący się rezultatem końcowym – otworzyła defensorka Dominika Woźniak po akcji w polu karnym i udanym pressingu oraz zagraniu Anny Zapały. To pierwsza bramka strzelona przez Dominikę Woźniak w jej debiutanckim sezonie w Ekstralidze.

Jagiellonki były niezwykle szybkie w starciu z Akademiczkami z Wrocławia. Katarzyna Ładocha wielokrotnie podłączała się wzdłuż linii bocznej, a Anna Zapała, Natalia Sitarz, Agnieszka Bryzek, Justyna Maziarz czy Ewelina Bolko kreowały akcje wymieniając podania na połowie przeciwnika. Jedynym minusem w grze w tej części meczu był brak skutecznego wykończenia akcji. Utrzymujący się długimi minutami wynik 1-0 spowodował, że Jagiellonki podświadomie cofnęły się do defensywy, a Wrocławianki zaczęły częściej przebywać na połowie gości. Jednak ich próby ofensywne były skuteczne blokowane i mecz zakończył się sprawiedliwym zwycięstwem drużyny AZS UJ Kraków.

Możliwość komentowania została wyłączona.