W sobotę o godzinie 18.00 w hali Orła Piaski Wielkie doszło do pojedynku na szczycie tabeli grupy południowej Futsal Ekstraligi Kobiet. AZS UJ Kraków stanął oko w oko z zespołem Rolnika B. Głogówek i zgodnie z planem nie zawiódł oczekiwań kibiców wygrywając ten mecz 2:1. Na listę strzelców po stronie gospodarzy wpisały się Magdalena Knysak oraz Anna Zapała, zaś goście zdołali odpowiedzieć tylko trafieniem Magdaleny Kościelniak.

Już po pierwszych minutach spotkania przy Niebieskiej widać było, iż krakowianki nie pozwolą rywalkom na jakąkolwiek zdobycz punktową. W trzeciej minucie tuż obok bramki Magdaleny Religi uderzyła Klaudia Kubaszek. Chwilę później fantastycznymi dryblingami popisała się Justyna Maziarz, która po wkręceniu rywalek w parkiet sprawdziła dyspozycję bramkarki Rolnika. Za godną podziwu należy uznać dwójkową akcję Agnieszki Bryzek i Magdaleny Gozdeckiej. Sytuacja jagiellońskiego duetu o mały włos nie skończyła się bramką. Niewykorzystana szansa mogła zemścić się błyskawicznie. Rewelacyjne podanie w pole karne otrzymała Kinga Ejzel, lecz mając przed sobą jedynie Karolinę Klabis trafiła prosto w 25-letnią zawodniczkę. Aktywna w ofensywie była Natalia Sitarz, której groźny strzał końcówkami palców wybroniła Religa. W 12. minucie w polu karnym rywalek sfaulowana została Magdalena Knysak. Poszkodowana podeszła do rzutu karnego i bez problemu zamieniła go na gola. Podopieczne Krzysztofa Swóła i Krzysztofa Mastalerza nie zamierzały odpuszczać po wyjściu na prowadzenie. Na drodze Jagiellonek do powiększenia dorobku bramkowego skutecznie stawała bramkarka gości. 20-letnia zawodniczka pewnie interweniowała przy próbach Karoliny Dul oraz Eweliny Bolko. Nie straszne były jej również strzały z niewielkiej odległości Kingi Wilk oraz Katarzyny Ładochy.

Po przerwie gospodarze kontynuowali swój marsz po zwycięstwo. Trzy minuty po zmianie stron mogło być już 2:0, jednak zawodniczki z Głogówka uratował słupek. Rezultat zmienił się chwilę później. Mocny strzał Anny Zapały zatrzymała Religa, ale golkiper Rolnika była już bezradna wobec potężnej dobitki piłkarki AZS UJ Kraków. Po drugim trafieniu Jagiellonki wciąż kontrolowały sytuację na boisku i spokojnie próbowały powiększyć prowadzenie. Na drodze Bryzek i Sitarz stawała bramkarka zespołu Stanisława Dyi. W końcowych dziesięciu minutach wyraźnie uaktywnili się goście. Ekipa z Opolszczyzny była groźna w kontratakach, co pokazały Natalia Lipka oraz Ilona Sotor. Na dwie minuty przed końcem meczu Rolnik zdobył kontaktowego gola. Podanie z prawego sektora boiska otrzymała Magdalena Kościelniak, która nie mogła zachować się inaczej jak tylko umieścić futbolówkę w siatce. Przyjezdne nie rzuciły się do walki o remis i spotkanie 5. kolejki zakończyło się rezultatem korzystnym dla AZS UJ Kraków.

Jagiellonki swoje najbliższe spotkanie rozegrają w środę 21 grudnia, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z LEX Kancelaria Słomniki.