W przedświąteczna sobotę, 21 grudnia 2013r. piłkarki AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego rozegrały swoje ostatnie w tym roku spotkanie. W ramach Ekstraligi Futsalu kobiet spotkały się na własnym parkiecie z ostatnią w tabeli drużyną PIOMARCO AFC Kościan. Zgromadzeni na hali kibice nie mogli narzekać na brak sytuacji podbramkowych oraz goli.

Już 45 sekund po rozpoczęciu spotkania, po rozegraniu rzutu wolnego, kapitan gospodyń – Kinga Wilk – wyprowadziła na prowadzenie Jagiellonki. Tym samym gospodynie dały sygnał publiczności, że czeka ich mocna „strzelanina”. Większość spotkania rozgrywała się na połowie przyjezdnych, które od czasu do czasu próbowały swoich sił w kontratakach. Jednak druga bramka meczu również padła łupem AZSu – tym razem Magdalena Knysak wykończyła zespołową akcję i po niecałych 3 minutach spotkania, wynik brzmiał 2:0. Jagiellonki nie zwalniały tempa i nieustannie starały się rozmontować obronę AFC. W 5 minucie to  jednak przyjezdne po jednym z kontrataków zdołały zdobyć bramkę kontaktową – Julia Mikołajczak strzeliła na 2:1.

Stracona bramka wprowadziła lekką nerwowość w poczynania gospodyń, ale już minutę po stracie gola, sprawy w swoje ręce postanowiła wziąć debiutująca na arenie Ekstraklasy Futsalu – Natalia Sitarz.

Młoda napastniczka najpierw w 6. minucie spotkania opowiedziała na trafienie PIOMARCO i podwyższyła wynik na 3:1. Natomiast 14. minuta przyniosła kolejne dwa trafienia w wykonaniu Natalii i krakowska drużyna prowadziła już 5:1. W pierwszej połowie przyjezdne raz jeszcze – za sprawą Agnieszki Szafran – pokonały broniącą w tym spotkaniu w barwach AZS – Annę Popławską. Wynik do przerwy brzmiał 5:2 dla gospodyń.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od mocnego uderzenia Jagiellonek. 16 sekund od wznawiającego grę gwizdka, Małgorzata Bartosiewicz podwyższyła stan rywalizacji na 6:2. Zawodniczki AFC nie zamierzały się jednak poddawać i po kolejnych 15 sekundach Magdalena Stasiak zdobyła 3. bramkę dla swojej drużyny. Jednakże to było wszystko, na co było stać tego dnia w grze ofensywnej drużynę PIOMARCO. Praktycznie cała druga połowa toczyła się już tylko pod dyktando gospodyń.

Osiem minut po przerwie swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobyła Kinga Wilk. W dalszej części meczu “wstrzeliła się” w końcu Justyna Maziarz, która w pierwszej połowie pomimo kilku prób nie mogła pokonać Magdaleny Mądrej. Tym razem w ciągu 20 sekund zdobyła dwie bramki. Kolejną bramkę zdobyła w kolejnej już swojej próbie – druga z debiutantek – Magdalena Gozdecka. Na 11:3 wynik podwyższyła Katarzyna Ładocha, po  czym kolejne dwie bramki w tym spotkaniu strzeliła Justyna Maziarz. Następnie – drugie w tym meczu gole strzeliły kolejno Magdalena Knysak i Katarzyna Ładocha, a w końcowych minutach dwoma trafieniami wynik meczu ustaliła Aleksandra Giza.

Jak na faworyta przystało drużyna AZS Uniwersytet Jagielloński wysoko pokonała u siebie ostatnią w tabeli AFC Kościan. Wynik 17:3 obrazuje przebieg całego pojedynku. Zawodniczki nie zlekceważyły niżej notowanego przeciwnika i zapewniły wyśmienite humory dla swoich sympatyków na okres świąteczno – noworoczny.

Dziękujemy i gratulujemy!

AZS UJ Kraków – PIOMARCO AFC Kościan 17:3 (5:2)

BRAMKI: Maziarz x 4, Sitarz x 3, Knysak x 2, Ładocha x 2, Giza x 2, Wilk x 2, Bartosiewicz, Gozdecka – Mikołajczak, Szafran, Stasiak

AZS UJ: Anna Popławska – Magdalena Knysak, Kinga Wilk, Małgorzata Bartosiewicz, Justyna Maziarz, Karolina Gruszka, Aleksandra Giza, Bogusława Helizanowicz, Karolina Dul, Katarzyna Ładocha, Natalia Sitarz, Magdalena Gozdecka, Anna Zapała

PIOMARCO AFC:

Magdalena Mądra – Patrycja Krauze, Maja Kubicka, Magdalena Stasiak, Agnieszka Szafran, Adrianna Kośmider, Katarzyna Kuczma, Julia Mikołajczak, Paula Paszkowiak, Ewa Smoczyk

Możliwość komentowania została wyłączona.