Drugie zwycięstwo z rzędu i drugie bez straty gola. Po dwóch kolejkach Futsal Ekstraligi Kobiet, AZS UJ Kraków lideruje tabeli południowej grupy. Zapraszamy na opis, fotorelację i skrót filmowy z tego widowiska.

   Od pierwszych minut sobotniej potyczki więcej inicjatywy miały krakowskie akademiczki, ale ich nieskuteczność i niesamowite interwencje częstochowskiej bramkarki Klaudii Ciupy sprawiły, że do 36 minuty meczy na tablicy widniał wynik bezbramkowy. Pierwsza stuprocentowa sytuacja to fantastyczne dogranie Kingi Wilk do Natalii Sitarz, która mając przed sobą bramkarkę gości na parkiecie, przeniosła piłkę obok lewego słupka. Chwilę później próbowała swoich sił Anna Zapała, ale skierowała piłkę obok lewego słupka. W odpowiedzi po dośrodkowaniu Jeziorskiej sprytną główką popisała się Sikorska ale Klabis czujnie wyłapała piłkę. Chwilę później Magdalena Knysak atakując z lewej strony najpierw trafiła w słupek, a następnie poprawiając uderzyła centymetry obok prawego słupka Ciupy. Duet Wilk – Sitarz, próbował zdobyć pierwszą bramkę, ale dobrze dyponowana bramkarska gości wygrywała kolejne pojedynki. Knysak uderzając po raz kolejny w słupek rozłożyła bezradnie ręce, chwilę później raz jeszcze Anna Zapała, ale goście nadal na zero z tyłu.

   Początek drugiej połowy mógł się zacząć szczęśliwie dla gości, ale po akcji Sikorska – Czaja, Klabis doskonale broni. Czaja w kolejnej akcji szukała szczęścia i minimalnie przeniosła piłkę obok lewego słupka krakowskich akademiczek. To był najaktywniejszy okres gości zakończony akcją Sonii Sikorskiej i Renaty Uchnast. Dopiero na cztery minuty przed końcem pięknym uderzeniem w okienko znalazła drogę do bramki Anna Zapała. Zawodniczki z Częstochowy próbowały jeszcze odrabiać straty, ale w 39 minucie szans na korzystny wynik pozbawiła ich Natalia Sitarz. Najlepszą zawodniczką meczu była zdaniem wielu obserwatorów bramkarka gości Klaudia Ciupa, która dokonywała cudów broniąc niezliczonych strzałów zawodniczek AZS UJ, dodatkowo pomagały jej tego dnia słupki i poprzeczka.

Futsal Ekstraliga Kobiet, 26.11.2016
AZS UJ Kraków – ISD-AJD Częstochowa 2:0 (0:0)
Zapała 36, Sitarz 39
Sędziowali: Wojciech Curyło i Łukasz Chowaniec
AZS UJ: Klabis – Bartosiewicz, Sitarz, Wilk, Ładocha, Ferfecka, Knysak, Maziarz, Zapała, Bolko, Dul, Kubaszek, Gozdecka, Bryzek
ISD-AJD: Ciupa – Jeziorska, Sikorska, Czaja, Uchanst, Wodarz, Wójcik, Woszczyńska, Miniak, Pająk, Chóras

Źródło: Futbol-Małopolska (futmal.pl) – Wojciech Tracz (tekst, video); Krzysztof Porębski (foto)

Możliwość komentowania została wyłączona.