Akademiczki z Krakowa doznały kolejnej porażki różnicą jednaj bramki, tym razem ulegając zajmującej trzecie miejsce w tabeli drużynie AZS PWSZ Wałbrzych.

   Już w 23 minucie wynik mecz został rozstrzygnięty po fantastycznym strzale w samo okienko krakowskiej bramki, najlepszej na boisku Emilii Bezdziecka. Wcześniej równie pięknym strzałem z rzutu wolnego popisała się najlepsza w drużynie gości Magdalena Knysak, która zdobyła bramkę po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego podyktowanego za faul na Natalii Sitarz. Pierwsza bramka padła po wzorowo wyprowadzonej kontrze i dokładnym dograniu piłki na długi słupek do Oliwii Maciukiewicz.

   Po bramce na 2-1 mecz stał się widowiskiem, w którym przeważała walka i chęć przeszkadzania przeciwnikowi niż pokaz pięknego futbolu. Oczywiście więcej do powiedzenia miały gospodynie, ale dobrze spisywała się obrona i bramkarka Jagiellonek. Mnożyły się faule z jednej i drugiej strony, co poskutkowało czerwoną kartką (druga żółta) dla strzelczyni bramki Magdaleny Knysak.

   Największą bolączką akademiczek z Krakowa było zachowanie pod bramką przeciwnika. Do trzydziestego metra akcje były składne i nosiły zamiar dobrego wykończenia, jednak przeciwniczki dobrze gasiły zagrożenie w zarodku albo przedostanie podanie nie było celne. Ten element należy poprawić żeby końcówka sezonu była udana dla Krakowianek. Bramki to przecież sól piłki a bez ich zdobywania nie można liczyć na zdobycze punktowe.

   W końcówce meczu nie mające nic do stracenia Jagiellonki, mimo gry w osłabieniu starały się za wszelką cenę strzelić wyrównującą bramkę. Gospodynie spotkania wykazały się doświadczeniem w najwyższej klasie rozgrywkowej i umiejętnie grając na czas kradły cenne sekundy ekipie z Krakowa. Jedyną stratą gospodyń była żółta kartka za grę na czas.

   W następnej kolejce przyjdzie się spotkać z liderem tabeli Górnikiem Łęczna i w tej konfrontacji faworyt jest jeden, ale sensacje w piłce nożnej to chleb powszedni i o takową postarają się Jagiellonki.

AZS PWSZ Wałbrzych vs AZS UJ Kraków 2:1 (2:1)

1:0 Oliwia Maciukiewicz 8′
1:1 Magdalena Knysak 18′ (z rzutu wolnego)
2:1 Emilia Bezdziecka 23′

czerwona kartka: Magdalena Knysak (86′ za drugą żółtą)

PWSZ: Daria Antończyk – Weronika Aszkiełowicz (91′ Sofia Gonzalez), Karolina Gradecka, Małgorzata Mesjasz, Sabina Ratajczak, Dominika Dereń, Anna Rędzia, Aleksandra Jaworek, Julia Kowalczyk, Emilia Bezdziecka (92′ Jessica Pluta), Oliwia Maciukiewicz

UJ: Karolina Klabis – Katarzyna Ładocha (40′ Agnieszka Bryzek), Magdalena Konopka, Magdalena Knysak, Małgorzata Bartosiewicz, Ewelina Bolko (55′ Natalia Malota), Karolina Dul, Kamila Ferfecka, Justyna Maziarz (75′ Katarzyna Grzywińska), Anna Zapała, Natalia Sitarz

Możliwość komentowania została wyłączona.