Dobra postawa w liniach defensywnych i kilka ciekawie zawiązanych akcji w ofensywie w pierwszej połowie, pierwsze 20 minut drugiej odsłony to także niezła gra Jagiellonek. Niestety końcówka meczu nie wygląda już tak dobrze. W szeregi zespołu wkrada się niedokładność, brak koncentracji, brak sił?.

Taki scenariusz miały trzy ostatnie mecze (2 ligowe, 1 pucharowy) rozegrane  przez Jagiellonki. W Białej Podlaskiej do 70 minuty zapowiadało się iż nasz zespół zdobędzie pierwsze punkty na boiskach Ekstraligi. Niestety w polu karnym sfaulowana została Patrycja Królikowska, która po dobitce egzekwowanego przez nią samą rzutu karnego, pokonała Marlenę Kowalczyk.

Próby doprowadzenia do remisu nie przynoszą spodziewanego rezultatu, a osiągnięcie celu utrudniła czerwona kartka (druga żółta) którą otrzymała w 85 minucie Małgorzata Bartosiewicz. Przewagę jednej zawodniczki bardzo szybko wykorzystał zespół z Białej Pdolaskiej, a Magdalena Konieczna ustaliła wynik meczu na 2:0.

 

AZS PSW Biała Podlaska – AZS UJ Kraków 2:0 (0:0)
Bramki: Królikowska 70, Konieczna 86

Czerwona kartka: Bartosiewicz 85 (za dwie żółte)

AZS PSW: Kanclerz – Sosnowska, Sykuła, Dyguś, Konieczna, Sikora, Edel, Bolko, Niewolna, Szumiło (80 Puk), Królikowska (88 Furtak).

AZS UJ: Kowalczyk – Podżus, Helizanowicz, Wilk, Kasprzycka, Dul, Knysak, Gruszka, Bartosiewicz, Giza, Zapała

Możliwość komentowania została wyłączona.