Ekstraliga kobiet, 19.08.2017 r.

AZS PSW Biała Podlaska vs AZS UJ Kraków 0:1 (0:0)

0:1 Kinga Niedbała 90+4′ samobójcza

sędzia : Diana Czerska-Kurek (Białystok)

AZS PSW: Dewicka – Sosnowska, Edel, Kuciewicz, Niedbała, Wołos (65’ Kusiak), Cieśla, Gąsieniec (85’ Hlukha), Płoska (65’ Michalska), Ulatowska (60’ Mikołajczak), Lefeld

AZS UJ : Klabis – Woźniak, Wilk, Ładocha, Sirant (46′ Malota), Dul, Bolko, Zapała (65′ Ferfecka), Nieciąg (46′ Wójcik), Maziarz (70′ Bryzek), Sitarz (55′ Kubaszek)

Mecz nie obfitował w składne akcje. Gra toczyła się w środku pola i tylko kilka razy w pierwszej połowie zawodniczki obu ekip znajdowały się w polu karnym i próbowały stworzyć jakieś groźne sytuacje. Częściej przy piłce były zawodniczki z Krakowa ale z większego posiadania piłki nic nie wynikało. Dopiero pod koniec drugiej połowy Krakowianki stworzyły sobie dwie dogodne lecz niewykorzystane sytuacje. Kiedy wydawało się że mecz skończy się podziałem punktów, Weronika Wójcik zdecydowała się na dośrodkowanie z 35 metra w światło bramki i dzięki niefortunnej interwencji zawodniczki z Białej Podlaski piłka trafiła do strzeżonej przez Dominikę Dewicką bramki, a trzy punkty pojechały do Krakowa.

Widać było jak dużo zdrowia kosztował Jagiellonki poprzedni mecz z Medykiem Konin, a upalna temperatura na boisku nie pomagało w stworzeniu przyzwoitej jakości widowiska sportowego.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.