Finał Pucharu Polski kobiet na szczeblu województwa Małopolskiego odbył się 24 września 2014 r. na stadionie Bronowianki Kraków. O rzeczowy puchar rywalizowały gospodynie z drużyną AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkich ataków przyjezdnych, które co chwilę przynosiły sytuacje podbramkowe. Początkowo jednak Jagiellonki nie mogły nastawić celowników i zarówno Justyna Maziarz, jak i Natalia Sitarz nie potrafiły pokonać dobrze spisującej się
w bramce Bronowianki – Lucyny Surowczyk.

Wraz z upływem czasu gospodynie coraz śmielej atakowały rozgrywające piłkę obrończynie AZSu i nadziewały się na kontry. W wyniku tych sytuacji Justyna Maziarz dwukrotnie wpisała się na listę strzelców, a Natalia Sitarz dołożyła trzecie trafienie i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 0:3.
Na drugą połowę gospodynie wyszły z ambitnym zamiarem odrabiania strat, zagrały wysokim pressingiem i tym razem przyniosło to skutek. Po odbiorze piłki Magdalena Matyja zdecydowała się na uderzenie z 18 metrów i piłka ugrzęzła w samym okienku bramki Jagiellonek. Gospodynie „poczuły krew” i próbowały pójść za ciosem lecz nie wystarczyło im już sił aby zagrozić bramce strzeżonej przez Wioletę Myjak.

Drużyna AZS-u starała się natomiast utrzymywać długo w posiadaniu piłki i przy nadarzającej się okazji podwyższyć rezultat spotkania. Sztuka ta dwukrotnie udała się Justynie Maziarz, która najpierw po podaniu z głębi pola od Małgorzaty Bartosiewicz podwyższyła na 1:4, a w samej końcówce spotkania – gdy Jagiellonki po czerwonej kartce dla Magdaleny Knysak grały już w osłabieniu – ustaliła wynik spotkania na 1:5.

Tym samym drużyna AZS UJ Kraków obroniła zdobyte przed rokiem trofeum ponownie wygrywając w finale rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Małopolski. Kapitan zwycięzców – Kinga Wilk odebrała puchar z rąk wiceprezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, pana Jerzego Kowalskiego. Zwycięzcom gratulowali również: Przewodnicząca Komisja ds. Piłkarstwa Kobiecego MZPN – pani Ewa Gajewska oraz cała drużyna Bronowianki wraz z trenerem – Andrzejem Żądło.

SKŁADY:
BRONOWIANKA: Surowczyk – Kaczmarczyk (46 Czulak, 70 Jeleń), Szostak (46 Banaś), Karcz, Malota – Dyba, Matyja (70 Sobierajska), Łatka, Nalepka – Sobolewska, Adler
AZS UJ: Myjak – Łagowska (80 Bąk), Knysak, Markiewicz, Adamska (46 Porosło) – Ładocha, Wilk, Gozdecka, Maziarz, Bartosiewicz – Sitarz (85 Włodarz)
BRAMKI: Matyja – Maziarz x4, Sitarz

PPfinal3PPfinał2

PPfinal1PPfinał

Możliwość komentowania jest wyłączona.