Po wygraniu Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim Jagiellonki w 1/16 finału spotkały się z przedstawicielem Województwa Świętokrzyskiego – KS Wisła Nowy Korczyn. Spotkanie pomiędzy pierwszo, a trzecioligowcem nie przyniosło zbyt wielu emocji. Od początku do końca meczu drużyna AZS UJ prowadziła grę od czasu do czasu udowadniając swoją wyższość strzelaniem bramek.

Rozpoczęła z wysokiego C Justyna Maziarz, która już w 1. minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Anny Zapały strzeliła na 1:0, a w 5. minucie podwyższyła wynik na 2:0 dla przyjezdnych. Pomimo licznych akcji i strzałów na bramkę gospodyń na kolejne gole głównie dzięki dobrej postawie bramkarki Wisły trzeba było czekać do ostatniego kwadransa pierwszej części gry. Wtedy swoją strzelecką niemoc z początku spotkania pokonała Natalia Sitarz, która dwukrotnie: najpierw w 30., a potem w 34 minucie pokonała bramkarkę Wisły. Jeszcze przed przerwą ponownie Anna Zapała dośrodkowała z rzutu rożnego, a tym razem Monika Markiewicz podwyższyła wynik na 0:5.

Po przerwie w szeregach AZS UJ nastąpiły 4 zmiany. Już 2 minuty po przerwie Magdalena Gozdecka podwyższyła wynik uderzając z 20 metrów w samo okienko bramki przeciwniczek. Ta sama zawodniczka swoją drugą bramkę zdobyła na 20 minut przed końcem meczu, a w 75. minucie wynik na 0:8 ustaliła Wiktoria Porosło wykorzystując idealne dośrodkowanie z prawej strony Magdaleny Howińskiej.

W kolejnej rundzie (1/8 finału) Pucharu Polski przeciwnikiem akademiczek będzie obecny wicelider Ekstraligi kobiet – Górnik Łęczna.

KS Wisła Nowy Korczyn – AZS UJ Kraków 0:8 (0:5)
BRAMKI: Maziarz x2, Sitarz x2, Gozdecka x2, Markiewicz, Porosło

SKŁAD:Pietruszka – Łagowska, Markiewicz, Gozdecka, Ładocha, Wilk, Bartosiewicz (46’ Bąk), Maziarz (46’ Porosło), Biskup (46’ Howińska), Zapała (46’ Włodarz), Sitarz