Kolejnym przeciwnikiem Jagiellonek w rozgrywkach o Puchar Polski była drużyna KS Starówka Nowy Sącz. Trudno było trzecioligowcowi nawiązać równorzędną walkę z drużyną AZSu, a rozmiary zwycięstwa mogły być jeszcze bardziej okazałe, jednakże znów skuteczność gości nie była najlepsza.

Od początku do końca spotkanie toczyło się pod dyktando przyjezdnych, co skutkowało stwarzanymi regularnie sytuacjami podbramkowymi. W pierwszej części spotkania Justyna Maziarz dwukrotnie pokonała bramkarkę gospodyń. Najpierw wykorzystała podanie od Natalii Sitarz, zwiodła obrończynię i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę wyprowadziła na prowadzenie Jagiellonki. Kilka minut później wykorzystała natomiast świetne dośrodkowanie Angeliki Biskup z prawej strony boiska. W ostatniej minucie pierwszej części gry znów duet Maziarz – Biskup dał znać o sobie: tym razem dogrywała ta pierwsza, a druga wykorzystała sytuację sam na sam z bramkarką.

W międzyczasie Jagiellonki miały kilka dogodnych sytuacji, lecz nie potrafiły ich wykorzystać.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, a w drużynie z Krakowa niemoc strzelecką przełamała Natalia Sitarz, która najpierw mocnym uderzeniem w samo okienko bramki z 16 metrów zdobyła swojego pierwszego gola w tym meczu. Chwilę później wykorzystała dośrodkowanie Katarzyny Ładochy i wpakowała piłkę do bramki z najbliższej odległości. Swojego hat – tricka skompletowała natomiast Justyna Maziarz, która wykorzystała idealne prostopadłe podanie od Anny Adamskiej.

Swoją bramkę strzeliła również Kinga Wilk dobijając obronione uderzenie głową Magdaleny Knysak. Pomimo jeszcze kilku sytuacji strzeleckich dla AZSu wynik nie uległ zmianie i Krakowianki odniosły kolejne zwycięstwo pucharowe. W następnej rundzie – Finał rozgrywek na szczeblu wojewódzkim – przeciwnikiem Jagiellonek będzie Bronowianka Kraków.

 

KS Starówka Nowy Sącz – AZS UJ Kraków 0:7 (0:3)

SKŁAD: Popławska – Ładocha, Łagowska, Knysak, Markiewicz – Adamska (60’ Włodarz), Gozdecka, Maziarz, Biskup (46’ Porosło), Bartosiewicz (46’ Bąk) – Sitarz (60’ Wilk)

BRAMKI: Maziarz x3, Sitarz x2, Biskup, Wilk

Zdjęcie:
http://starowka-dz.pl/mecz-pp-z-azs-uj-krakow/

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.