W sobotę, 26 lipca, to jest już następnego dnia po powrocie ze zgrupowania w Barcicach Jagiellonki rozegrały kolejne spotkanie kontrolne. Przeciwnikiem tym razem był ekstraligowy 1. FC AZS AWF Katowice.

Obydwie drużyny są w innym okresie przygotowań, gdyż dla zespołu z Katowic, który ligowe zmagania rozpocznie już za tydzień była to niejako generalna próba, natomiast Jagiellonki rozpoczynają sezon ligowy dopiero w połowie sierpnia i są dopiero na półmetku przygotowań.

Spotkanie rozgrywane było w wysokim tempie, obfitowało w dużo walki w środku pola i stosunkowo niewiele sytuacji podbramkowych. Pomimo dużego poobozowego zmęczenia, Jagiellonki walczyły z ekstraligową drużyną jak równy z równym. Na prowadzenie nasza drużyna wyszła po szybkiej, zespołowej akcji, kiedy to obsłużona ładnym podaniem Anna Zapała znalazła się oko w oko z bramkarką Katowic i precyzyjnie posłała piłkę przy słupku. Podrażnione zawodniczki ze Śląska próbowały się zrewanżować i starały się grać agresywnie w środku pola. Przyniosło to efekt, kiedy zawodniczki AZSu pod presją przeciwnika straciły piłkę, ale w pojedynku 1 na 1 lepsza okazała się strzegąca w tym meczu bramki Krakowianek Wioleta Myjak.

Kilka minut później w podobnej sytuacji górą była już zawodniczka z Katowic, która tym samym doprowadziła do wyrównania. Jagiellonki się nie zniechęcały i jeszcze przed przerwą Zapała zdecydowała się na uderzenie z dystansu i piłka utknęła w siatce tuż pod poprzeczką. Wynik 2:1 utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron, zmęczenie mocno dało znać o sobie w szeregach gospodyń, które zostały zepchnięte do obrony, jedynie od czasu do czasu próbując swoich sił w kontratakach. Niestety w tym spotkaniu nie doczekaliśmy się już więcej bramek i po wyrównanym meczu AZS UJ wygrał 2:1.

Sparing z wyżej notowanym przeciwnikiem wypadł obiecująco. Okres najcięższej pracy już za drużyną, która teraz zaczyna treningi w rytmie meczowym. Przed startem ligi zaplanowane są jeszcze dwa mecze kontrolne. Naszymi przeciwnikami będą drużyny z czołówki grupy śląskiej II ligi –  LKS Goczałkowice Zdrój i KKS Zabrze.

GALERIA:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.682921758444481.1073741832.159281997475129&type=3

Możliwość komentowania jest wyłączona.