Od 18 do 25 lipca drużyna AZS Uniwersytet Jagielloński przebywała na obozie przygotowawczym przed zbliżającym się sezonem ligowym 2014/2015. Już po raz trzeci gościliśmy w zaprzyjaźnionym ośrodku „Las Vegas”, w Barcicach pod Nowym Sączem.

Podczas zgrupowania drużyna trenowała 2 razy dziennie. Przed południem pracowała nad motoryką, a w popołudniowych sesjach doskonaliła zachowania taktyczne przygotowane przez trenerów na kolejny sezon rozgrywek.

Jagiellonki w trakcie zgrupowania rozegrały dwa mecze kontrolne cenne przede wszystkim ze względów taktycznych. W pierwszej z gier, z trzecioligową Starówką Nowy Sącz, po bramkach Justyny Maziarz (2), Natalii Sitarz i wracającej po rocznym pobycie w Bronowiance Kraków w szeregi AZSu Magdaleny Howińskiej wygrały 4:1. Trzy dni później przeciwnikiem była drugoligowa drużyna Rysy Bukowina Tatrzańska, w której od przyszłego sezonu będą występować dwie byłe już zawodniczki naszego zespołu: Sandra Podżus i Kamila Darda. Drugie spotkanie – poprzedzone już większą ilością jednostek treningowych niż pierwsze zakończyło się dwa razy wyższym wynikiem (8:0). A bramki dla Jagiellonek strzelały: Anna Zapała (3), Natalia Sitarz (2), Justyna Maziarz (2) oraz Katarzyna Ładocha.

Obydwa te sprawdziany pozwoliły wdrożyć w mecz trenowane schematy taktyczne i były dobrą okazją do wprowadzania młodych zawodniczek, które aspirują do gry w naszym zespole. Należy je zatem uznać za bardzo pożyteczne, podobnie jak całe zgrupowanie. Pomimo dużej intensywności treningów oraz upalnej pogody, która dawała się we znaki zawodniczkom – drużyna wykonała założony plan treningowy i mamy nadzieję, że wykonana na zgrupowaniu praca zaprocentuje w nadchodzącym sezonie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.