W ostatnich tygodniach przed rozpoczęciem sezonu ligowego, drużyna AZS UJ Kraków rozegrała dwa wyjazdowe mecze kontrolne z drużynami ze śląskiej II ligi – LKS Goczałkowice Zdrój i KKS Zabrze.

W dniu 2 sierpnia zmierzyliśmy się z drużyną z Goczałkowic, która grając agresywnie postawiła Jagiellonkom trudne warunki. Dodatkowo upalna pogoda nie ułatwiała prowadzenia płynnej gry w wysokim tempie. Spotkanie toczyło się pod dyktando reprezentantek Uniwersytetu Jagiellońskiego, lecz nie ustrzegły się one prostych błędów. W efekcie kilkukrotnie krakowianki gościły w dogodnych sytuacjach pod bramką gospodyń lecz brak zdecydowania dawał o sobie znać i bramki nie padały. Dopiero kolejna prostopadła piłka otworzyła drogę Annie Zapale do sytuacji sam na sam z bramkarką. Napastniczka uderzyła w długi róg bramki. Strzał został odbity przez bramkarkę, a nadbiegająca Justyna Maziarz wykończyła akcję celnym strzałem i wynik brzmiał 0:1.

Gospodynie również miały swoje okazje do zdobycia bramki głównie dzięki błędom, które zdarzały się w szeregach obronnych przyjezdnych. Po jednym z takich błędów w sytuacji sam na sam
z Wioletą Myjak znalazła się napastniczka z Goczałkowic i nie dała jej szans na obronę. Na przerwę zespoły schodziły zatem przy rezultacie 1:1.
W drugiej połowie przewaga przyjezdnych już nie podlegała dyskusji, zagrały one bardziej agresywnie i w efekcie Anna Zapała znalazła się sam na sam z bramkarką i tym razem górą była napastniczka. Pomimo kilku dogodnych dla Jagiellonek sytuacji wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla AZS-u.

02.08.2014 r.

LKS Goczałkowice Zdrój vs AZS UJ Kraków 1:2 

Bramki: ? – Maziarz, Zapała

Tydzień później, 9 sierpnia AZS UJ Kraków wybrał się na ostatnie przed startem ligowych zmagań spotkanie kontrolne do Zabrza z tamtejszym KKSem. Z różnych przyczyn w tej rywalizacji nie mogło uczestniczyć 5 zawodniczek i szansę na pokazanie swoich umiejętności otrzymały również młodsze zawodniczki.

Całe spotkanie rozgrywane było przez Jagiellonki w dobrym tempie i gospodynie nie często były w stanie utrzymywać się przez dłuższy czas przy piłce. Krakowianki zagrały agresywnie i z dużym zaangażowaniem, co przyniosło efekt w postaci licznych sytuacji podbramkowych. Już przed przerwą bramkarkę gospodyń dwukrotnie pokonała Justyna Maziarz. Swoją bramkę strzeliła również bardzo aktywna tego dnia Angelika Biskup. W tej części spotkania drużyna KKS nie zagroziła ani raz bramce strzeżonej przez Annę Popławską.

Druga część spotkania to istna kanonada w wykonaniu Justyny Maziarz, która jeszcze 4-krotnie wpisała się na listę strzelczyń. Za każdym razem wykorzystując bardzo dobre podania z linii pomocy.
Drużynę gospodyń stać było tylko na jedną akcję, po której napastniczka z Zabrza przegrała jednak pojedynek sam na sam z Anną Popławską.
W efekcie po dobrej grze AZS UJ Kraków wygrał 7:0. Wynik napawa optymizmem, ale należy pamiętać, że rozpoczynający się już za tydzień sezon przyniesie pojedynki z bardziej wymagającymi rywalami.

09.08.2014 r.

KKS Zabrze vs AZS UJ Kraków 0:7

Bramki:  Maziarz x 6, Biskup

Autor zdjęcia:  Andrzej Englisz
https://www.facebook.com/andrzej.englisz?fref=ufi

Możliwość komentowania jest wyłączona.