Awans AZS UJ Kraków do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek

W sobotę 16 listopada, w czasie gdy futsalowa drużyna Jagiellonek była już w drodze do Gniezna na spotkanie ligowe ich młodsze koleżanki  rozegrały turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski  Juniorek U-19. Mecze odbywały się w Krakowie, na boiskach Com Com Zone przy ulicy Ptaszyckiego 6.

Nasza drużyna rywalizowała w grupie z Podgórzem Kraków, ISD- AJD Golem Częstochowa oraz Rysami Bukowina Tatrzańska. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, a  spotkania trwały 2 razy 25minut.

Pierwszy mecz młode Jagiellonki, w szeregach których zagrały między innymi nasze złote medalistki tegorocznych Mistrzostw Europy U17 – Magdalena Gozdecka i Anna Zapała, rozegrały z liderem 3 ligi grupy małopolskiej, tj. z drużyną Rysy Bukowina Tatrzańska. Pojedynek był interesujący i mógł się podobać zgromadzonej publiczności głównie przez wzgląd na dużą ilość sytuacji podbramkowych oraz szybkie tempo meczu. Nasza drużyna starała się prowadzić grę, konstruować akcje i nie pozwalać na zbyt wiele drużynie z Podhala. W 8 minucie Angelika Biskup dograła piłkę do Anny Zapały, która znalazła się w sytuacji „sam na sam” z bramkarką gości i pewnym strzałem otworzyła wynik spotkania. Taki rezultat utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie Jagiellonkom udało się strzelić jeszcze jedną bramkę, a jej autorką była Wiktoria Porosło.

Do drugiego pojedynku AZS-u w tym turnieju nie doszło. Powód? Drużyna Podgórza Kraków została rozbita kontuzjami w pierwszym meczu zawodów, który rozgrywała z Golem Częstochowa. Jagiellonki wygrały walkowerem i przed ostatnim meczem miały już zapewniony awans do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek.

Jednak pomimo tego wyszły bardzo zmotywowane i pełne chęci do zwycięstwa nad złożoną z występujących aktualnie głównie na boiskach Ekstraligi drużyną Gola Częstochowa. Od pierwszych minut było widać, że będzie to najlepszy pod względem piłkarskim pojedynek tego turnieju. Jagiellonki stworzyły wiele ciekawych sytuacji jednak zabrakło skuteczności, co zemściło się stratą bramki w 15 minucie, kiedy to debiutującą w bramce- Wiktorię Grzegorzak pokonała napastniczka Częstochowianek. Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wynikiem 0:1. W drugiej części widoczna była duża nerwowość w poczynaniach krakowskiej drużyny spowodowana chęcią wyrównania i osiągnięcia satysfakcjonującego wyniku. Do remisu doprowadzić mogła Anna Zapała, która najpierw w 32 minucie trafiła w słupek, a gdy 4 minuty później ponownie znalazła się w dogodnej sytuacji kapitalną interwencją popisała się bramkarka przyjezdnych. Nasza drużyna walczyła do końca, atakowała jednak bez skutku. W 45 minucie nie udało się powstrzymać kontrataku, który skutecznie wykorzystały zawodniczki z Częstochowy i ustaliły wynik spotkania na 0:2.

„Niestety musiałyśmy uznać wyższość drużyny z Częstochowy. Niewykorzystane sytuacje, których było bardzo wiele po prostu się zemściły. Była to na pewno cenna lekcja dla naszej młodej drużyny i mam nadzieję, że wyciągniemy wnioski na przyszłość.” – Powiedziała po ostatnim meczu kapitan drużyny AZS-u Uniwersytetu Jagiellońskiego- Anna Zapała.

AZS UJ Kraków: Grzegorzak- Łaskawska, Łagowska, Śmierz, Tupta- Biskup, Zapała, Gozdecka, Sobolwska- Kicińska, Porosło.

Foto: Urszula Kowal

Możliwość komentowania jest wyłączona.