W dniu 19 października odbył się mecz na szczycie II ligi kobiet grupy Małopolskiej. AZS UJ II Kraków podejmował na własnym boisku drużynę MUKS Sokół Kolbuszowa.

Przed meczem sytuacja w tabeli prezentowała się następująco: AZS był liderem z przewagą 3 punktów i jednym                 meczem rozegranym mniej od drużyny z Kolbuszowej, która plasowała się na 2 miejscu.

Spotkanie rozpoczęło się interesująco. Gospodynie przez pierwszą połowę prowadziły grę, konstruowały coraz groźniejsze ataki, co przyniosło efekt w 30 minucie. Po składnej akcji wynik spotkania otworzyła Wiktoria Porosło, pozyskana niedawno z Victorii Gaj. Wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Po zmianie stron mocno zmotywowana drużyna gości pokazała, że łatwo skóry nie sprzeda i będzie chciała wywieź punkty z Krakowa. Przyjezdne zagrażały bramce strzeżonej przez Annę Popławską, jednak bez efektu bramkowego. W 60 minucie zapały Kolbuszowianek ostudziła bramka strzelona przez Katarzynę Ładochę, która wygrała pojedynek sam na sam z bramkarką i było już 2:0. Mimo to goście nie odpuszczali w swoich atakach. W 75 minucie wykorzystały pewnie rzut karny, który został podyktowany za zagranie piłką ręką. Gospodynie w 78 minucie miały szanse podwyższyć wynik spotkania, kiedy to po faulu Natalii Sitarz została podyktowana jedenastka. Niestety Anna Adamska fatalnie przestrzeliła.

Sokół był bliski zdobycia bramki po rzucie rożnym, kiedy to futbolówka wylądowała minimalnie obok słupka. Kropkę nad „i” w tym pojedynku postawiła niezawodna Natalia Sitarz, która w 85 minucie ustaliła wynik spotkania.

AZS UJ II Kraków – MUKS Sokół Kolbuszowa 2:1 (1:0)
Bramki: 30′ Porosło, 60′ Ładocha, 85′ Sitarz – 75′ Pastuła

Możliwość komentowania jest wyłączona.