W sobotę, 28 listopada 2015 roku odbyła się inauguracja sezonu 2015/2016 Ekstraligi Futsalu Kobiet. Drużyna AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego przystąpiła tym samym do obrony tytułu Mistrza Polski, który to zdobywała w ostatnich dwóch latach.

W pierwszej kolejce terminarz przydzielił Mistrzyniom wyjazd do beniaminka ligi – GTW HydeParkNews Gliwice. Zawody wypadły okazale zarówno ze strony sportowej, jak i organizacyjnej. Gospodarze zadbali o ciekawą dla kibiców oprawę, transmisję spotkania w Internecie, jak i zaproponowali widzom szereg atrakcji i konkursów. Trzeba przyznać, że Gliwiczanie organizacyjnie stanęli na wysokości zadania. Miejmy nadzieję, że szybko będą równać także w sferze sportowej.

Samo spotkanie przebiegało pod dyktando przyjezdnych, które zaprezentowały kibicom wiele ciekawych i efektownych akcji, na które „trybuny” reagowały oklaskami. Gospodynie starały się z całych sił, lecz ewidentnie brak doświadczenia i jeszcze nie najlepsze umiejętności nie pozwalały im na wiele.

Jagiellonki rozpoczęły strzelanie już w drugiej minucie spotkania za sprawą Katarzyny Ładochy. Jak się okazało popularna „Kaczor” rozwiązała sporej wielkości worek z bramkami. Pół minuty później było już 0:2 – po składnej akcji Justyna Maziarz zdobyła bramkę. Tuż przed upływem 4 minut meczu Magdalena Knysak podwyższyła rezultat na 0:3. Nieco zdezorientowane na początku gospodynie od stanu 0: 3 próbowały groźnie kontratakować i nieco pracy miała Karolina Klabis, lecz nie dała się zaskoczyć i po udanych interwencjach dokładnymi wyrzutami piłki inicjowała akcje Jagiellonek. Do 9 minuty kibice zmuszeni byli czekać na kolejne trafienia, co zostało im wynagrodzone trzema bramkami w odstępie 1,5 minuty gry. Najpierw drugie trafienie zaliczyła Justyna Maziarz, nieco później swoją debiutancką bramkę w Ekstralidze Futsalu zdobyła Ewelina Bolko, a kolejną dołożyła Karolina Gruszka. W tej części gry swoje trafienia dołożyły jeszcze: trzy – Justyna Maziarz i jedno kapitan zespołu – Kinga Wilk.

Po przerwie w bramce AZS UJ stanęła Anna Popławska. W drugiej odsłonie spotkania strzelanie Krakowianek rozpoczęła już 30 sekund po wznowieniu gry – podobnie jak w pierwszej – Katarzyna Ładocha.  Zawodniczki GTW z biegiem czasu opadały z sił i coraz mniej skutecznie starały się przeszkadzać Jagiellonkom w rozgrywaniu akcji. W efekcie w drugiej części meczu padło jeszcze więcej bramek. Swoje trafienia dołożyły: Natalia Sitarz – dwa, Ewelina Bolko, Magdalena Knysak, Katarzyna Ładocha – dwa, Justyna Maziarz – cztery, Karolina Gruszka – dwa, Agnieszka Bryzek, Kinga Wilk i Karolina Dul. Wszystkie bramki padały po składnych akcjach, co bardzo cieszy. Gospodynie pomimo przebiegu meczy walczyły do końca, co zostało im wynagrodzone na 15 sekund przed końcem spotkania. Swoją pierwszą bramkę w Ekstralidze Futsalu Kobiet dla GTW Gliwice zdobyła Roksana Kochanek.

Tym samym Mistrzynie Polski dały solidną lekcję futsalu nowicjuszkom z Gliwic. Oby nauka nie poszła w las, a spowodowała motywację do ciężkiej pracy i treningu młodych zawodniczek z Gliwic. W drugiej kolejce zespół AZS UJ zmierzy się znów na wyjeździe z brązowym medalistą ubiegłego sezonu – ISD – AJD Częstochowa.

Ekstraliga Futsalu Kobiet, 28.11.2015

GTW HydeParkNews Gliwice – AZS UJ Kraków 1:26 (0:10)

Maziarz x9; Ładocha x4; Gruszka x3; Knysak x2; Sitarz x2; Bolko x2; Wilk x2; Dul, Bryzek – Kochanek

Sędziowali: Aleksandra Guzek i Łukasz Sikorski

AZS UJ: Klabis, Popławska – Wilk, Ładocha, Bolko, Sitarz, Gruszka, Knysak, Maziarz, Darda, Dul, Bryzek

GTW Gliwice: Struczewska, Pałac – Glapa, Gold, Głoniewska, Jaromin, Kochanek, Kołcan, Lamparska, Pyka, Skorupa

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/Hydeparknews/posts/1223479054345288

Możliwość komentowania jest wyłączona.