Prof. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, spotkał się ze zwyciężczyniami tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu oraz Mistrzostw Polski PZPN – drużyną AZS UJ. Wizyta piłkarek i sztabu szkoleniowego miała miejsce 30 marca br. w sali Senackiej Collegium Novum.

– To ogromny sukces. Powód do dumy dla całego zespołu, sztabu trenerskiego i każdego z osobna. Z całego serca gratuluję. Jesteście najlepsze. Możecie być pewni, że macie w nas absolutnych sojuszników – powiedział prof. Wojciech Nowak.

Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów złożył również mistrzyniom prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Niemiec. Jak zauważył, sukces reprezentantek UJ jest tym większy, gdyż ostatnie lata zdominowane były przez posuchę w zdobywaniu tytułów mistrzowskich przez małopolską piłkę.

– Życzyłbym sobie, by po zakończeniu karier piłkarskich pań, moglibyśmy rozmawiać w tej sali o paniach jako kandydatkach do medalu Kalos Kagathos, który przyznawany jest najwybitniejszym polskim sportowcom. Piłka kobieca to nie tylko estetyka, to gwarancja etyki – powiedział Ryszard Niemiec.

Na zakończenie spotkania kapitan zespołu Kinga Wilk wręczyła prof. Wojciechowi Nowakowi pamiątkową koszulkę i piłkę z autografami zawodniczek. Rektor UJ zadeklarował, że dary przekaże Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius.

Warto podkreślić, że dla podopiecznych Bartłomieja Łukacza to drugi z rzędu złoty medal wywalczonych w tych rozgrywkach. Akademickie Mistrzostwo Polski zdobyły: Justyna Maziarz, Anna Popławska, Magdalena Knysak, Kinga Wilk, Małgorzata Bartosiewicz, Natalia Sitarz, Katarzyna Ładocha, Karolina Gruszka, Anna Adamska. Sztab trenerski drużyny stanowią natomiast: trener Bartłomiej Łukacz, trener bramkarek Krzysztof Mastalerz oraz kierownik drużyny Przemysław Mosiołek.

Zdjęcia: Anna Wojnar
Tekst: http://www.uj.edu.pl/…/jour…/56_INSTANCE_iSE9/10172/84008584

GALERIA:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.812624252140897.1073741855.159281997475129&type=1

Możliwość komentowania jest wyłączona.