Tomasz Kaleta poprowadzi drużynę AZS UJ w zbliżającym się sezonie w Ekstralidze kobiet. Zastąpi on na tym stanowisku, Andrzeja Żądło, który obejmie nową funkcję koordynatora grup młodzieżowych oraz osoby odpowiedzialnej za scouting.

Trener Kaleta ostatnio pracował z drużyną SKS Bratniak Kraków, wcześniej z grupami młodzieżowymi Cracovii, Wisły, Podgórza Kraków. Swój warsztat trenerski ciągle doskonali pod okeim fachowców, współpracował m.in z Jurijem Szatałowem, Orestem Lenczykiem i Kazimierzem Moskalem oraz treneremi z klubów zagranicznych m.in Ajax Amsterdam. Pełni równiez funkcje Koordynatora Ośrodka Treningowego w Krakowie Polish Soccer Skills.

„Przygotowania do nowego sezonu rozpoczniemy 9 lipca, następnie w dniach 23-29 lipca zespół odbędzie obóz przygotowawczy. Liczymy, iż do tego czasu uda się zrealizować kilka celów transferowych, tak aby przygotowania rozpocząć w pełnym składzie kadrowym. 
W związku z krótką przerwą letnią, w celu dokładnego ocenienia fizycznego przygotowania zawodniczek skorzystamy z pomocy firmy Sports Power Group z Katowic, z którą to AZS UJ nawiązał współpracę” – mówi Tomasz Kaleta.

Do drużyny po przerwie, wraca na stanowisko drugiego trenera Bartłomiej Łukacz, kierownikiem drużyny pozostał bez zmian Przemysław Mosiołek.

Możliwość komentowania jest wyłączona.