KS Uniwersytet Jagielloński vs Sportis KKP Bydgoszcz

19/05/2013
Score: 0 - 0

Match Report

Ekstraliga kobiet, 19.05.2013 r. godz. 11:00
AZS UJ Kraków – KKP Bydgoszcz 0:0

Żółta kartka: M. Rosińska
Sędziowała: Magdalena Figura

AZS UJ: Dąbek – Podżus, Darda, Helizanowicz, Kuśmierczyk – Szymkowiak (60 Bartosiewicz), Wilk (81 Gozdecka), Knysak, Zapała (75 Ładocha), Gruszka (65 Dul) – Giza
Bydgoszcz: K. Rosińska – Pawłowska, Mrozek, J. Daleszczyk, G. Daleszczyk, Lewandowska (46 Sass), Makowska, Sieradzka, Pancek (65 Stępień), M. Rosińska (61 Raczkowska), Ałtyn (55 Krychowiak)

Zaległe spotkanie XI kolejki było pojedynkiem drużyn, które w zasadzie jako jedyne były zagrożone spadkiem z Ekstraligi. Różnica była jednak taka, że Jagiellonki miały aż 7 punktów straty i tylko cud mógł je uratować jeszcze przed spadkiem. Aby pomóc sobie i szczęściu i przedłużyć nadzieje na utrzymanie podopieczne Tomasza Kalety musiały wygrać z KKP Bydgoszcz.

Upalne niedzielne przedpołudnie spowodowało, że mecz nie toczył się w szybkim tempie. Sporo było przysłowiowej walki w środku boiska, a mało sytuacji podbramkowych. Przyjezdne kilkakrotnie groźne zbliżały się do bramki Jagiellonek, ale zawsze na posterunku była Andżelika Dąbek albo defensorki z Krakowa.

Również zawodniczki AZSu miały swoje okazje. Najlepszą w pierwszej połowie Agnieszka Szymkowiak, która wykorzystała nieporozumienie Kamili Rosińskiej z obrończynią, jednak nie zdołała skierował piłki do siatki. W drugiej połowie z kolei strzał Aleksandry Gizy trafił w poprzeczkę.

Krakowianki czekają jeszcze dwa mecze na poziomie Ekstraligi – z AZS PSW Biała Podlaska i wyjazd do Raciborza na mecz z Unią, a w przyszłym sezonie zapewne walka o powrót na najwyższy poziom ligowy.

Źródło:http://www.kobiecapilka.pl/news,5615.html

Lineup

2. Sandra Podżus
9. Anna Zapała
6. Magdalena Knysak
8. Karolina Gruszka
10. Lucyna Kuśmierczyk
11. Bogusława Helizanowicz
16. Kamila Darda
17. Kinga Wilk
33. Andżelika Dąbek
73. Agnieszka Szymkowiak
77. Aleksandra Giza

Subs

9. Anna ZapałaSub10
8. Karolina GruszkaSub18
8. Magdalena HowińskaSub17